Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jak odciągnąć dziecko od komputera i telefonu?

2020-11-23
Jak odciągnąć dziecko od komputera i telefonu?

Komputery, tablety i smartfony to znak nieuniknionego postępu technologicznego, który jest widoczny także w życiu najmłodszych. Dzieci już od pierwszych lat swojego życia korzystają z urządzeń elektronicznych, często z dostępem do internetu, które wykorzystują przede wszystkim dla rozrywki. Jako rodzic stajesz więc przed dużym wyzwaniem chcąc odciągnąć dziecko od komputera czy urządzeń przenośnych, z którymi dziecko już na pewno jest doskonale obeznane. Poznaj naszą propozycję kreatywnych klocków do zabawy, które będą interesującą alternatywą do elektronicznych odpowiedników.

Spis treści

Pierwsze klocki magnetyczne dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Dziecko w wieku szkolnym z całą pewnością porusza się po multimedialnym świecie (czy to za pomocą komputera czy tabletu i smartfona) często lepiej i bardziej sprawnie niż dorośli. O ile nie sposób jest uniknąć szeroko pojętej cyfryzacji i przeniesienia części rozrywek do sieci o tyle nadal warto urozmaicać dziecku zabawę z wykorzystaniem starannie dobranych klocków czy innych elementów. Klocki dla 7 i 8 latka od takich producentów jak Morphun, Loowi, Meli, Little Architect czy Newmero to doskonała propozycja dla dziecka, które poszukuje nowych (i niekoniecznie digitalowych!) wrażeń. Klocki magnetyczne to oryginalny i na pewno niesamowicie kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu. Klocki magnetyczne to przede wszystkim drewniane i plastikowe elementy, które wyposażone w magnesy umożliwiają elastyczne łączenie różnych elementów. Tutaj w odróżnieniu od rozrywki multimedialnej, dziecko może dotknąć kolorowe klocki i w sensoryczny sposób bawić się tak, jak lubi, samemu ustalając sobie nowe konstruktorskie cele!

Przykładowo, klocki drewniane magnetyczne składające się z 24 elementów nadają się świetnie dla dzieci w wieku 5+. Klocki umożliwiają tworzenie prostych i tych nieco bardziej skomplikowanych konstrukcji, co z całą pewnością zapewni dziecku (bądź dzieciom!) wiele godzin kreatywnej i produktywnej zabawy. Drewniane magnetyczne klocki IGEO mogą być także pomocne w nauce liczenia, pobudzają wyobraźnię i wspomagają poznawanie nowych figur geometrycznych.

Klocki konstrukcyjne Loowi to doskonała alternatywa do świata digital

Klocki konstrukcyjne Loowi to klasyka gatunku. Gatunku nowych, kolorowych, wysokiej jakości klocków, które gwarantują dziecku dobrą zabawę, a rodzicom pewność, że pociecha spędza czas efektywnie, ucząc się nowych rzeczy. Klocki Loowi 70 sztuk to zestaw składający się z 70 elementów, co jest nawet bardziej niż wystarczające dla początkującego konstruktora! Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. Żywe i pięknie zaprezentowane kolory klocków będą doskonałą zachętą do zabawy. Prezentowany zestaw klocków Loowi sprawdzi się świetnie jako początek przygody z klockami z tej serii. Jeśli Twoje dziecko każdą wolną chwilę spędza tworząc nowe, kolorowe konstrukcje to z całą pewnością dobry znak. Warto kontynuować przygodę z Loowi! Klocki Big Loowi - zestaw 44 elementów to kolejna propozycja, która z całą pewnością oderwie dziecko od komputera! Klocki konstrukcyjne zapewniają możliwość realizacji dowolnych pomysłów podyktowanych przez bujną wyobraźnię Twojego dziecka! Charakteryzują się elementami o wymiarach 75 mm, co pozwoli sprawniej łączyć poszczególne elementy. Klocki będą więc uniwersalne zarówno dla dzieci w wieku 3+, jak i starszych.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel