Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Inteligentne zabawki dla dzieci - czym się wyróżniają?

2018-04-11
Inteligentne zabawki dla dzieci - czym się wyróżniają?

Spis treści

 

Zestawy dla trzylatków

klocki obludariumZabawki dla dziecito nie tylko rozrywka, ale jeden ze sposobów na poznawanie świata - tyczy się to zwłaszcza tych najmłodszych maluchów. W przypadku trzylatków dobrym wyborem może być zestaw klocków Morphun. Produkt umożliwia dziecku tworzenie dowolnych płaskich wzorów. Dołączona do zestawu mata zawiera czytelne schematy obrazkowe, pozwalające na ułożenie ośmiu zwierzątek, ucząc dziecko interpretacji i wcielania w życie podobnych instrukcji. Dwuwymiarowość klocków pozwala na rozwijanie kreatywności bez przytłoczenia dziecka skomplikowaniem budowy nowych konstrukcji. Dla dzieci o rok starszych przewidziano zestaw PlusPlus. Jak wskazuje nazwa, są to klocki o kształcie dwóch połączonych znaków dodawania, które zahaczane o siebie tworzyć mogą rozmaite przestrzenne konstrukcje. W porównaniu z zestawem Morphun dodanie trzeciego wymiaru pozwala poszerzyć rozwój kreatywności dziecka, zaś ciekawy sposób łączenia poszczególnych elementów wymaga logicznego myślenia i świadomego pokonywania siły grawitacji. Nie bez znaczenia jest również łatwość rozłożenia gotowej konstrukcji - nie zniechęca to dziecka do samodzielnego sprzątania po zabawie.

Zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej piątego roku życia

Zabawki dla dzieciwchodzących w wiek szkolny również powinny nieść za sobą walory edukacyjne. Takie właśnie są klocki konstrukcyjne Morphun Roboty. W porównaniu do poprzednio omawianych zestawów wnoszą one kreatywność na wyższy poziom, dzięki zastosowaniu bardziej skomplikowanych elementów o zróżnicowanych kształtach. Dołączony do produktu poradnik młodego inżyniera pozwala na zbudowanie aż sześciu modeli robotów, co także umożliwia łatwe zapoznanie się z charakterystyką klocków. Dowolność ich łączenia daje ogromne możliwości realizowania własnych pomysłów, rozwijając kreatywność oraz wyobraźnie dziecka.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrane inteligentne zabawki wspomagają rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia. Najmłodsi poprzez zabawę uczą się kształtów i kolorów oraz rozwijają zdolności manualne, zaś dzieci kilkuletnie dzięki zestawom klocków wkroczyć mogą w świat twórczej i konstruktywnej zabawy rozwijającej wyobraźnie. Ważne jest, aby dobrać zabawkę do wieku dziecka, ponieważ to do niego dostosowane są ich walory edukacyjne.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

pixel