Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Czy wszystko da się zbudować z klocków konstrukcyjnych?

2019-10-28
Czy wszystko da się zbudować z klocków konstrukcyjnych?

Spis treści

Podobno nie ma rzeczy niemożliwych, ale czy tak jest w tym przypadku? Zobaczmy! Poniżej zaprezentujemy Ci kilka możliwości wykorzystania klocków konstrukcyjnych. Może nasze propozycje zainspirują Cię do tworzenia z nich kolejnych konstrukcji. Klocki stały się zabawką, którą znają i lubią wszyscy. Bawią się nimi Twoje dzieci, Ty się nimi bawiłeś w dzieciństwie, Twoi rodzice, a może nawet dziadkowie. Zmieniają się trochę materiały, z których są tworzone klocki, sposoby łączenia, ale pomysły na zabawę pozostają te same. Warto zainwestować w klocki dla dziecka, bo przyczyniają się one do jego prawidłowego rozwoju. W dodatku mogą się nimi bawić nawet niemowlaki. Tylko że w tym przypadku, trzeba kupić im klocki piankowe, które są mięciutkie (np. marki Wise-i). Natomiast 2-latek jest już w stanie zbudować samodzielnie wieżę z klocków.

Jeżeli ma właśnie w rękach drewniane klocki magnetyczne, to jest bardzo duża szansa, że ona nie rozpadnie się przy najdelikatniejszym dotyku. Zabawa klockami konstrukcyjnymi rozwija między innymi koordynację ruchową, co dziecko doceni przy nauce pisania. Poprawia również motorykę małą, która jest potrzebna do wykonywania precyzyjnych ruchów. Dzięki temu nie będzie miało ono problemów, na przykład z lepieniem ludzików z plasteliny. Klocki konstrukcyjne uczą również myślenia przyczynowo–skutkowego, cierpliwości, wytrwałego dążenia do celu, kreatywności.

Co można zbudować z klocków konstrukcyjnych?

Jeżeli masz dużą ilość pasujących do siebie zestawów, to praktycznie wszystko. Dziecko może stworzyć cały zabawkowy świat od podstaw. Najczęściej budowane przez dzieciaki obiekty to zwierzątka, budowle i postacie, ale to jeszcze nie wszystko. Zazwyczaj maluch ma tradycyjne klocki, czyli takie, które są wykonane z plastiku i mają duże elementy. To chyba najbardziej znany rodzaj klocków. Co da się z nich zbudować? Bardzo wiele, ale dużo zależy też od tego, co znajduje się w konkretnym zestawie. W mniejszych opakowaniach zazwyczaj jest kilkadziesiąt elementów, ale można też spotkać klocki konstrukcyjne po 1000 elementów.

 Clics Box Duży Straż Pożarna 127 el.

Z tych mniej rozbudowanych zestawów, na przykład z klocków Clickformers Kosmos 4w1 (30 elementów) można złożyć cztery różne pojazdy kosmiczne. Instrukcja jak to zrobić jest dołączona do zestawu. Natomiast większe zestawy klocków konstrukcyjnych mają w sobie od 500 do 1000 elementów. Można w nich spotkać nie tylko same klocki, ale również dachy, drzwi, okna, pojazdy, figurki. Da się z nich stworzyć cały, zupełnie nowy świat. Większe zestawy klocków produkuje między innymi Morphun.

 Clics Box Zoo 8w1 108 el.

Kolejnym rodzajem klocków konstrukcyjnych są tak zwane klocki- wafle. Wyróżniają się one tym, że ich elementy są puste w środku. Są to klocki o dość dużych rozmiarach, które łączą się ze sobą za pomocą specjalnych zakładek. Najlepsze będą dla dzieci, które dopiero uczą się tworzyć obiekty z nich. Klocki są przeznaczone przede wszystkim do budowania budynków. Ciekawą propozycją są klocki Mini Waffle. Są bardzo trwałe, sprężyste i można z nich tworzyć trójwymiarowe konstrukcje. Tak, z klocków da się zbudować praktycznie wszystko. Wystarczy poświęcić na to czas i obudzić w sobie kreatywność.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel