Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Czas poznawania - odkrywanie kształtów przez klocki

2020-12-15
Czas poznawania - odkrywanie kształtów przez klocki

Chociaż prawdopodobnie sam pamiętasz, jak nauczano geometrii w czasach szkolnych dziś możliwości się bardzo mocno zmieniły. Zwłaszcza w kontekście dzieci, które chłoną wiedzę i bodźce ze wszystkich stron. Odkrywanie pojęć z kształtami i blokami to tylko jeden ze sposobów, w jaki dzieci uczą się geometrii na wczesnym etapie edukacji i rozwijają swoje umiejętności kształtowania. Wiedza o kształcie ma duży wpływ na sam rozwój dziecka. Sprawdź nasze wskazówki jak zachęcić dziecko do odkrywania i uczenia się nowych kształtów!

Spis treści

Dlaczego znajomość kształtów jest tak ważna?

Badając kształty, dzieci uczą się tak wielu umiejętności, które można przenieść na różne dziedziny życia i rozwoju. Na przykład dziecko, które zna kształty i biegle posługuje się innymi elementami geometrii, może wykonać czynności takie jak konstruowanie, porównywanie, komponowanie czy opisywanie relacji przestrzennych (np. wybrany klocek znajduje się na górze, względem tego położonego niżej). Nauczanie o kształtach może być jednak trudne i z całą pewnością jest wyzwaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się jak zmotywować i wesprzeć swoje dziecko. Choć określanie kształtów i praca z klockami wydaje się być naturalna dla wielu dzieci, nie każde odnajdzie się w tej dziedzinie. To całkowicie naturalne! Przyjrzyjmy się propozycjom klocków edukacyjnych, które upraszczają ten proces do granic możliwości, jednocześnie czyniąc go bardzo ciekawym i kreatywnym. Nauka przez zabawę to jest to, czego dzieci oczekują!

Klocki dla dzieci dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego to doskonała możliwość na sprezentowanie dziecku zabawek, które będą miały ogromną wartość także dla rodzica. Klocki konstrukcyjne Meli Minis Pastel to klocki, które odznaczają się ozdobnymi kształtami, pastelowym kolorem i najwyższą jakością wykonania. Klocki edukacyjne z serii Meli mają jednorodne kształty, dzięki czemu dziecko z łatwością połączy kilka wybranych elementów, tworząc własny wzór.  Klocki mają niewielkie rozmiary, są bezpieczne i intuicyjne w użytkowaniu.

Klocki konstrukcyjne Meli Minis to już nieco większy zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3+, który składa się z 400 najwyższej klasy, dopracowanych i barwnych elementów. Klocki z tej serii zaprojektowane zostały na kształt puzzli. Dziecko z łatwością połączy wybrane elementy, czego efektem będzie wznoszenie wspaniałych kompozycji. Do każdego sprzedawanego zestawu dołączane są ulotki z inspiracyjnymi obrazkami, które zachęcą dziecko do tworzenia jeszcze nowszych, wymagających i bardziej skomplikowanych konstrukcji.

Klocki drewniane czyli najwyższa jakość i wspaniałe doznania

Bardzo dobrą alternatywą będą klocki drewniane w rozmaitych kształtach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno klocki na prezent, czyli starannie dopracowane zestawy, ale także pojedyncze elementy w razie, gdyby dziecko potrzebowało dodatkowych części. Klocki konstrukcyjne wykonane z drewna takie jak klocki drewniane Ludus Woody Junior to zestaw świetny dla młodego konstruktora czy inżyniera. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki spędzą wiele godzin przy wznoszeniu własnych, indywidualnych budowli. Zabawa tym zestawem wpłynie na rozwój kreatywności, inteligencji i umiejętności postrzegania przestrzeni. Klocki drewniane oferowane w naszym sklepie klocki.edu.pl to najwyższa jakość i wspaniałe doznania dla dziecka, każdego dnia!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel