Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Budujemy domek z rurek, czyli klocki słomki Bamp dla dziecka!

2021-09-10
Budujemy domek z rurek, czyli klocki słomki Bamp dla dziecka!

Ogromną frajdą dla dziecka jest tworzenie przeróżnych konstrukcji z klocków. Przestrzenne budowle to wyzwanie dla małych konstruktorów. Mogą z nich zbudować naprawdę duże przedmioty, do których mogą wejść. Domek ze słomek, do którego będzie można wejść i bawić się "w dom" to wspaniała kompozycja, tworzona ze słomek Bamp. Dzieci bardzo lubią wszelkie zabawy, które dają im poczucie bezpieczeństwa.

Spis treści

Jak wpływają klocki konstrukcyjne na dzieci?

Słomki można ze sobą łączyć w nieskomplikowany sposób za pomocą łączników. Klocki dają dzieciom swobodę wdrażania do zabawy własnych pomysłów, rodzących się w ich głowie. Zanim zaczną budować coś konkretnego, spod ich rąk będą wychodzić różne dziwaczne budowle. To pierwszy etap zabawy słomkami. Dzieci zauważają olbrzymie możliwości klocków i umiejętność wyczarowywania przeróżnych form z elastycznych patyczków.

Dzięki temu, że słomki są sprężyste i gibkie, łatwo można z nich zrobić kółka i zaokrąglone konstrukcje. Ten dodatkowy atut czyni klocki dla dzieci jeszcze ciekawszymi. Dzieci, łącząc ze sobą patyczki, ćwiczą:

  • zdolności manualne (ruchliwość i chwytność palców),
  • pamięć,
  • wyobraźnię,
  • koncentrację,
  • koordynację ruchową (oko i ręka),
  • cierpliwość.

Jeżeli bawią się w grupie, uczą się prawidłowych zachowań społecznych.

Przy budowaniu z klocków Bamp dzieci są skupione i ciekawe, czy kompozycja wyjdzie taka, jak to ją sobie wyobrażały. Podczas zabawy panuje dobry humor, ale pod warunkiem, że dzieciaki dążą do takiego samego projektu i nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Z konstruowaniem trójwymiarowym dadzą sobie radę już dzieci trzyletnie. Klocki przestrzenne przydadzą się także starszym przedszkolakom i dzieciom szkolnym.

Słomki BAMP 500 el. - przestrzenne klocki konstrukcyjne

Słomkowe klocki konstrukcyjne pomogą łatwiej zrozumieć trudne przedmioty szkolne

Matematyka, rysunek techniczny, chemia, mikrobiologia to przedmioty, które wymagają wyobraźni przestrzennej. Aby dzieciom ułatwić naukę, już w przedszkolu powinniśmy dostarczyć im zabawki ćwiczące tę umiejętność. Słomki Bamp świetnie się do tego celu nadają. Przy okazji mają one różne kolory, co uatrakcyjnia zabawę.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci od 4 roku życia to słomki w wygodnym pudełku zajmującym mało miejsca. Gdy ze słomek złoży się formę 3D, wówczas może ona zająć sporą część na dywanie, na którym dzieciaki się bawią. Tysiąc elementów w pojemniku to wielka liczba. Słomek jest 600 sztuk (540 dwudziestocentymetrowych i 60 dziesięciocentymetrowych), a łączników 400 sztuk. Z takiej ilości klocków na pewno dzieci wybudują nie tylko domek, ale także wszystko, co wpadnie im do głowy.

Słomki BAMP 300 el. - przestrzenne klocki konstrukcyjne

Klocki dla dzieci młodszych - jaką ilość elementów wybrać?

Trzylatek, jeżeli bawi się sam w domu, z powodzeniem da sobie radę z konstrukcjami mniejszymi. Warto więc kupić mu opakowanie z mniejszą ilością elementów niż te przedstawione powyżej. Malec potrzebuje także bardziej wyszukanego opakowania do słomkowych rurek i łączników. Konieczność ta podyktowana jest zachętą, by dzieciak chciał sprzątać klocki do pudełka po skończeniu zabawy.

Odpowiednie zatem będą klocki Bamp w eleganckim kolorowym kuferku. Mają 500 elementów. W tym są słomki 20-centymetrowe (300 sztuk) i łączniki (200 sztuk). Klocki są kolorowe tak jak te przedstawione z tysiącem elementów. Małe dziecko może konstruować samodzielnie lub zezwolić rodzicowi, by bawił się razem z nim. Słomki konstrukcyjne będą także świetną propozycją do zabawy, gdy w odwiedziny przyjdzie do naszej pociechy dzieciak z sąsiedztwa.

Na rynku znajdziemy także klocki do konstruowania przestrzennego w ilości 300 elementów. Musimy jednak liczyć się z tym, że budowle będą nieco mniejsze. Zaletą jest mniejsza cena. Wszystkie podane propozycje klocków można ze sobą łączyć, zatem można budować coraz to większe budowle lub równocześnie kilka mniejszych.

Słomki BAMP 200 el. - przestrzenne klocki konstrukcyjne

Co zbudujemy z patyczków przestrzennych - propozycje

Jak duża jest wyobraźnia dziecka, tak będą wyglądać konstrukcje przez niego zbudowane. Warto przyglądać się zabawie naszego dziecka. Gdy ma trudności w łączeniu pewnych elementów, możemy mu pomóc, ale go nie wyręczać z całego budowania. Dobrze jest też włączyć się w zabawę i budować obok własny model bądź razem realizować projekt dziecka. Mądra nasza rada będzie cenna tylko wówczas, gdy podpowiedź przekazana zostanie w sposób przyjazny.

Jeżeli jest instrukcja przy klockach, z pewnością będą zdjęcia lub rysunki gotowych modeli. Sporo inspiracji znajdziemy również w Internecie. Najprostszą konstrukcją jest kwadracik, trójkąt i kółko, potem drabinka i chodniczek. Dzieci lubiące rysowane klasy i in. chętnie zbudują takie ze słomek.

Gdy będzie już czas na budowanie trójwymiarowe, dzieciom łatwo przyjdzie zbudowanie prostych sześcianów i ostrosłupów. Stąd już bardzo blisko do wyczarowania łódki, budy dla psa, rakiety kosmicznej, namiotu i wreszcie upragnionego domu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel