Klocki konstrukcyjne Marioinex Konstruktor Classic

Marka Marioinex wielu kojarzy się z popularnymi klockami o kształcie Waffli, natomiast Klocki Classic to klasyczne klocki, mające kształt prostopadłościanów z charakterystycznymi wypustkami. Jednak nie są to zwykłe klocki. Wyróżniają się tym, że zostały wykonane z lekko plastycznego i miłego w dotyku tworzywa, ale jednocześnie bezpiecznego w zabawie. Wymiar najmniejszego klocka z zestawu to 2 x 2 cm, przez co dzieci już od 3 roku życia, mogą się cieszyć zabawą.

Co znajdziemy w zestawie?

W zestawach znajduje się bardzo wiele  elementów w różnych rozmiarach, które zapewnią dziecku kreatywną zabawę przez wiele godzin. Każde dziecko lubi bawić się klockami, bo każdego dnia może z nich zbudować coś zupełnie innego. Dzięki temu, że klocki Marioinex dobrze się ze sobą łączą, to budowle nie rozpadają się w drobny mak przy najmniejszym dotknięciu. To na szczęście nie jest wieża z zapałek, tylko solidna budowla. Do każdego zestawu została dołączona instrukcja z inspiracjami. Kupując taki zestaw, umożliwiają Państwo dziecku stworzenie własnego wymarzonego samolotu, żaglówki, postaci strusia, koguta i wiele innych. Klocki Konstruktor Classic wykonane są z wytrzymałego materiału w dotyku trochę przypominającego gumę i mają bardzo żywe kolory. Większość zestawów została zapakowana w trwałe, estetyczne pudełka kartonowe, które pomogą utrzymać porządek w pokoju dziecięcym.
Dlaczego warto kupić swojemu dziecku klocki Konstruktor Classic?

Klocki Konstruktor Classic nie tylko dostarczą Twojemu dziecku mnóstwa rozrywki, ale również pomogą mu w rozwoju w pierwszych latach życia. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, zwiększa zdolność logicznego myślenia, uczy wyciągania wniosków ze swoich działań. W dodatku poprawia zdolności manualne i motorykę małą. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że uczy też cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, która jest tak bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie. Natomiast wspólna zabawa klockami z innymi dziećmi to doskonała okazja do nauczenia się dzielenia z innymi oraz wspólnego rozwiązywania pierwszych konfliktów.

Bezpieczeństwo zabawy

Edukacyjna forma zabawy to bardzo ważny element podczas rozwoju małej pociechy, ale przede wszystkim musi być ona bezpieczna, dlatego na naszej stronie znajdą Państwo pogrupowania wiekowe nawiązujące do bezpieczeństwa zabawy. Wszystkie produkty, które widnieją w naszej ofercie, zostały wykonane zgodnie z normą EN 71, przez co posiadają certyfikat CE, który określa wymagania bezpieczeństwa zabawek.