Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jakie klocki edukacyjne wybrać dla chłopca?

2019-10-07
Jakie klocki edukacyjne wybrać dla chłopca?

Spis treści

Pewnie obiło Ci się już o uszy określenie klocki edukacyjne. Można je spotkać obecnie w wielu sklepach z zabawkami. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę oznacza to określenie? Możesz w pierwszej chwili pomyśleć, że każda zabawka pełni funkcję edukacyjną, ponieważ dzieci najczęściej uczą się poprzez zabawę. Jednak to nie o to chodzi. Wiemy też, że wiele zabawek wzbudza w rodzicach pewną irytację i nigdy by ich nie kupili swojemu dziecku. Mamy tutaj na myśli na przykład zabawki militarne. Chyba żaden rodzic, któremu zależy na odpowiednim rozwoju swojego malucha, nie zdecyduje się dać mu do rąk zabawki, której jedynym celem jest uczenie zabijania. Chociaż chłopcy od najmłodszych lat uwielbiają się bawić w wojnę, to nie ma sensu dawać im do tego jeszcze więcej możliwości. To samo dotyczy dziewczynek.

Trochę nas przerażają zabawki, które robią z nich dorosłe kobiety, na przykład przez odpowiednie stroje, czy naukę makijażu. To są jeszcze dzieci i mają na to wszystko czas. Jaką zabawkę w związku z tym najlepiej kupić? Sięgnij po sprawdzone od dziesięcioleci klocki, a jeszcze lepiej po klocki edukacyjne. Są one odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, ale w tym wpisie, skoncentrujemy się bardziej na tych pierwszych. Dobrej jakości klocki edukacyjne pozwalają bawić się zupełnie swobodnie. Często można z nich tworzyć dowolne konstrukcje lub wymyślone przez dziecko scenariusze zabawy, co w znacznym stopniu rozwija jego wyobraźnię.

Jakie klocki edukacyjne będą najlepsze dla chłopca?

Oczywiście w dużym stopniu zależy to od jego wieku i zainteresowań. Polecamy na przykład dla chłopca powyżej 3 lat drewniane klocki z cyferkami. Są one absolutnie bezpieczne dla tak małego dziecka. Oczywiście może ono nauczyć się liczenia w szkole, ale na pewno o wiele łatwiej mu będzie przyswoić materiał, gdy będzie znało cyferki wcześniej. Ich nauka nie musi być trudna, co udowadniają na przykład klocki edukacyjne drewniane z cyferkami – Likocki. Zestaw składa się łącznie z 15 elementów.

 Morphun - Działania matematyczne 213 el. - Klocki edukacyjne

Klocki edukacyjne są wykonane z wysokiej jakości drewna bukowego. Są bardzo trwałe i na pewno będą mogły mu towarzyszyć przez pierwsze szkolne lata. Po nauce cyferek można je wykorzystać do czystej zabawy, na przykład zbudować z nich wieżę lub zamek. Dla chłopca w wieku 4 lat polecamy klocki edukacyjne w postaci tablicy magnetycznej. Posiada ona punkty magnetyczne, dzięki którym można układać na niej cyferki, literki lub malować obrazki. Tablica magnetyczna rozwija nie tylko umiejętność, czytania, pisania, liczenia, ale również wyobraźnię. W dodatku można ją zabrać ze sobą na przykład na wakacje, ponieważ jest lekka i poręczna. Naszym faworytem jest tablica magnetyczna MagPad.

Zachwyca nas jej bardzo wysoka jakość oraz wiele otworów. Zabawa tą tablicą pozwoli dziecku również zwiększyć koncentrację, wytrwałość w dążeniu do celu i cierpliwość. Dla chłopca w wieku 5 lub 6 lat bardzo odpowiednie będą klocki edukacyjne Morphun - Działania matematyczne (213 elementów). Dzięki nim podstawowe działania matematyczne staną się naprawdę bardzo proste. Co więcej, w zestawie znajdują się karty pracy dla ułatwienia sprawdzania postępów.

 Tablica magnetyczna MagPad [czarna]

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

pixel