Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Matematyczne klocki Newmero

(1)
Obecność gier i zabawek matematycznych w dzieciństwie jest ogromnie ważna dla późniejszych możliwości uczenia się człowieka. Klocki Newmero mogą być wykorzystane do różnych gier i zabaw, przykładowo do: – poznawania i budowania liczb – liczenia i sortowania – dopełniania do 10 (gra „przyjaciele dziesiątki”) – dodawania i odejmowania - opracowywania własnych strategii potrzebnych do szybkiego liczenia w pamięci.

Newmero – Radość liczenia 

Zaprojektowane z dziećmi i dla dzieci, oto właśnie klocki Newmero, które rozwijają umiejętność liczenia i pomagają zrozumieć podstawy matematyki. Są idealne dla dzieci, które są ciekawe i interesują się liczbami, ale również dla tych, które nie są zainteresowane i mają trudności w nauce matematyki. Sprawdzą się również jako pomoc dla dzieci, które matematyki mają już dość, bo zostały do niej skutecznie zniechęcone. Liczby jako takie mogą być trudne do zrozumienia dla dzieci, jeśli są napisane tylko na papierze. Dzieci muszą poczuć i doświadczyć liczb wszystkimi zmysłami, aby łatwiej, szybciej i przede wszystkim przyjemniej uczyć się matematyki. Klocki Newmero pomagają dzieciom zrozumieć liczby i logikę, jaka za nimi stoi.

Klocki matematyczne Newmero 

Na pytanie, co jest potrzebne, aby zbudować liczbę „534” nie odpowiedzą „5, 3 i 4”, ale „pięćset, trzydzieści i cztery”. To ogromna różnica, bo „534” to wartość, a nie 3 cyfry napisane obok siebie. Dzieci szybko same poznają zasady, jakimi posłużył się projektant klocków. Działają intuicyjnie, a poczucie odkrywania nieznanego i możliwość powiedzenia sobie „potrafię”, „rozumiem” umacnia ich wiarę w siebie i swoje możliwości. Celem klocków Newmero jest obrócenie abstrakcyjnego systemu dziesiętnego w namacalne doświadczenie.
Zrozumienie liczb przez dotyk, budowanie i rozkładanie jest czymś zupełnie innym niż pisanie cyfr na kartce. Klocki zostały zaprojektowane razem z dziećmi i dla dzieci. Kształt, materiał, rozmiar i waga zostały odpowiednio dopasowane pod potrzeby dzieci i sposób, w jaki poznają świat. Klocki są produkowane w Europie i wykonane z wysokiej jakości, mocnego, wolnego od PBA plastiku. Sprawdź również pozostałą ofertę klocków dla 6 latków.
pixel