Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zainteresowania, talenty, zdolności naszego dziecka

2018-12-05
Zainteresowania, talenty, zdolności naszego dziecka

Spis treści

Poznajemy nasze dziecko poprzez zabawę

Klocki Hi-Qube

Odkrywanie talentów i zdolności naszej pociechy również może - a nawet powinno - odbywać się poprzez zabawę. Ta forma jest przyjemna nie tylko dla dziecka ale i dla nas samych. W jaki jednak sposób możemy tego dokonać? Wyciągając wnioski! Szukajmy razem z dzieckiem nowych form zabaw - w ten sposób możemy obserwować kreatywne zdolności malucha. Domowe karaoke nie tylko dostarczy śmiechu i zabawy ale także pozwoli wykazać się talentem wokalnym dziecka. Przy okazji wzmocni jego pewność siebie i otwartość. Konkurs rysunkowy pozwoli dostrzec ukryte talenty malarskie. Także i w tym przypadku, chwaląc dziecko wzmocnimy jego pewność siebie.

Jakie jeszcze zabawy możemy wypróbować?

W prosty sposób możemy stworzyć domowe instrumenty - garnki, łyżki, lub pałeczki do azjatyckiego jedzenia sprawdzą się doskonale jako domowa perkusja. Umiejętności rytmiczne i rozwinięty słuch mogą pomóc maluchowi w przyszłości w ewentualnej karierze muzycznej. Możemy stworzyć także domowy teatrzyk, czy kącik poetycki. Ważne jest to, aby podstawą była rozrywka, a my abyśmy zachowali czujność i obserwowali. Bierzmy także sami udział w zabawie!

Mniej oczywiste talenty

Talenty artystyczne na ogół są bardzo łatwo dostrzegalne. Są jednak te mniej oczywiste, które również warto dostrzec i pomóc rozwijać. Być może mamy w domu małego konstruktora. By odkryć tę umiejętność pomocne będą klocki dla dzieci. Począwszy od tych najprostszych, po bardziej złożone, nasza pociecha może wykazać się zdolnościami konstrukcyjnymi. Co więcej, podczas wspólnego układania klocków, możemy dostrzec u dziecka więcej talentów. Myślenie przestrzenne, logiczne, być może nawet zdolności matematyczne. Wszystko zależy od tego, jakie klocki dla dzieci wybierzemy. Eksperymentujmy więc z różnymi formami zarówno klocków, by odkryć talenty w tym zakresie, jak i rozmaitymi formami zabawy z naszym dzieckiem. Istotne jest to, aby zabawa ta dostarczała dużo uśmiechu i była zgodna z zainteresowaniami naszego dziecka, a nie naszymi.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

pixel