Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zabawy narracyjne z klockami LinkaZoo 

2019-12-30
Zabawy narracyjne z klockami LinkaZoo 

Spis treści

W wypowiedziach dziecka liczy się zarówno strona brzmieniowa języka, czyli właściwe artykułowanie głosek, głośność, wyrazistość mówienia, jak i słownictwo, zdolność do tworzenia zdań, poprawne stosowanie form gramatycznych oraz spójność wypowiedzi.

Skąd dzieci czerpią wiedzę o świecie?

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym źródłem wiedzy o języku dla dziecka jest środowisko rodzinne. Dzieci są bardzo czułe do odbieranie tego, co jest w ich otoczeniu. Mają naturalną chęć porządkowania słów. W rozwoju dziecka bardzo pomocne są codzienne zabawy z rodzicami, rozmowy z nimi. To sprawia, że maluch otrzymuje bardzo wiele cennych informacji. Dzieci słuchają, co mówią dorośli, rozmawiają z nimi i na tej podstawie uczą się pierwszych słów, zasad gramatyki i składni. U malucha podstawową formą uczenia się jest naśladownictwo.

Jak komunikować się z dzieckiem, aby mogło się prawidłowo rozwijać?

Na wczesnym etapie rozwoju dziecka najważniejsze jest to, żeby przy nim nie milczeć. Najbardziej istotny jest spontaniczny kontakt językowy z dzieckiem. Dzięki temu może ono odkrywać nowe słowa i używać ich w różnych kontekstach. Na początku tworzą różnego rodzaju neologizmy, rymy, wyliczanki.

Bardzo ważne w rozwoju umiejętności językowych są zabawy narracyjne

Zabawy narracyjne to takie, w których zabawę łączy się z opowiadaniem jakiejś historii. Najlepiej nadają się do tego klocki, ponieważ dzięki nim rodzic może zobrazować dziecku to, co opowiada. Połączenie zabawy z nauką z pewnością wyjdzie maluchowi na korzyść. Bardzo ciekawą zabawką są klocki Linkazoo. Jak sama ich nazwa wskazuje klocki te są bardzo mocno powiązane ze zwierzakami. Są wykonane z plastiku i można z nich stworzyć własne ulubione zwierzęta. W zestawach znajduje się bardzo wiele elementów, które przedstawiają zwierzątka, trawę, drzewa, albo ruchome platformy. Te klocki są bardzo pomocne przy zabawach narracyjnych, ponieważ można wymyślić niezliczoną ilość historii z udziałem zwierząt. W dodatku dzięki temu, że klocki są bardzo kolorowe, to można z nich stworzyć zarówno rzeczywisty, jak i bajkowy świat. Zwierzątka są na tyle duże, że każde dziecko z łatwością złapie je w ręce i będzie się mogło nimi bawić. Klocki Linkazoo to doskonała okazja do tego, żeby pobawić się nimi całą rodziną. Zabawa tymi klockami nie tylko da dziecku bardzo dużo radości, ale również będzie pomocna w rozwijaniu jego wyobraźni oraz kreatywności. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów sprawia, że dziecko zwiększa swoje zdolności manualne.

 Zwierzątka LinkaZoo 216 el. - klocki edukacyjne

Klocki Linkazoo- mamy zestawy dla wszystkich dzieci

Możesz wybierać sposób dwóch zestawów. Jeden z nich jest większy, a drugi mniejszy. W tym dużym zestawie znajduje się aż 216 elementów. Zestaw nazywa się Zwierzątka LinkaZoo 216 el. - klocki edukacyjne. Ich zaletą jest to, że dzięki nim dziecko może poznać bardzo wiele egzotycznych zwierząt. Klocki są pakowane z duże, przeźroczyste, zamykane pudełko. Natomiast zestaw Zwierzątka LinkaZoo 108 el. - klocki edukacyjne zawiera mniej elementów, ale zestawy można je ze sobą łączyć w razie potrzeby.        

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixel