Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Przegląd najciekawszych klocków dla dzieci

2021-02-05
Przegląd najciekawszych klocków dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że dzieci uczą się przez zabawę już od pierwszych dni! Mimo to niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ważna dla rozwoju i prawidłowego funkcjonowania dziecka jest zabawa. Dzięki odpowiednim zabawkom można zapewnić, że ważne umiejętności takie jak myślenie abstrakcyjne, kreatywność, inteligencja matematyczna i emocjonalna będą efektywnie rozwijane u dziecka. Poznaj naszą propozycję na klocki dla dzieci w każdym wieku.

Spis treści

Wielu rodziców nie wie, jakie wartościowe funkcje spełniają nawet najprostsze klocki dla dzieci. Obok popularnych zabawek takich jak lalki, misie, samochodziki czy innych gier towarzyskich to właśnie klocki edukacyjne należą do zabawek najbardziej kreatywnych i rozwojowych jeśli chodzi o naszą pociechę. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze propozycje klocków edukacyjnych dla dzieci, które z jednej strony zagwarantują mnóstwo zabawy, z drugiej będą ważnym krokiem w rozwoju najmłodszych.

Klocki dla dwulatka 

Już niemowlęta i kilkumiesięczne dzieci uczą się posługując się klockami i elementami konstrukcyjnymi, umiejętnie wykorzystując swoje podstawowe zdolności motoryczne. Wybór klocków dla dwulatka jest nie lada wyzwaniem, dlatego przygotowaliśmy krótką propozycję produktów must-have!

Klocki drewniane magnetyczne Kooglo Basic Color 50 el. to klocki wyprodukowane w Polsce przeznaczone dla najmłodszych. niach. Te niezwykłe klocki magnetyczne wykonane z drewna składają się z magnesów, które umożliwiają łączenie ze sobą różnych segmentów. W skrócie - zabawa, która dzięki wyobraźni dziecka nigdy nie musi się kończyć!

Morphun Hi-Qube 9 Modeli - klocki konstrukcyjne umożliwiają projektowanie prostych konstrukcji, które rozwiną wyobraźnię dziecka! Klocki można łączyć także z posiadanymi klockami Lego Duplo, gwarantując jeszcze więcej możliwości.

Klocki dla 3 latka 

Korzystanie z klocków jest niezwykle cenne z edukacyjnego punktu widzenia. Swobodna zabawa bez ograniczeń i ram sprzyja rozwojowi dziecka, które może tworzyć dokładnie to, na co ma ochotę. Tworząc własne zasady w dziecku rozbudza się kreatywność i wyobraźnia. W naszym sklepie internetowym znajdziesz dziesiątki propozycji klocków, które umożliwiają tworzenie prostych kształtów geometrycznych, jak i nieco bardziej skomplikowanych instalacji. Jakie klocki drewniane wybrać dla 3 latka?

Magical Magnet 168 el. - klocki magnetyczne to przede wszystkim żywe i przykuwające wzrok kolory, przyjazne dzieciom kształty i magnesy, czyli połączenie zapewniające wiele godzin kreatywnej zabawy!

Morphun Starter 600 el. - Klocki konstrukcyjne to 600 najwyższej jakości elementów, dzięki którym dziecko będzie mogło tworzyć mnóstwo niepowtarzalnych wzorów!

Klocki dla 4 latka 

Dzięki zestawom konstrukcyjnym dostępnym w naszej ofercie dziecko uczy się myśleć we wspomnianych kontekstach, tworzyć powiązania między poszczególnymi funkcjami, a tym samym mieć ogromne poczucie satysfakcji po pomyślnym ułożeniu wymarzonej konstrukcji. Poszukując klocków dla 4 latka na uwagę zasługują:

Morphun Junior 500 el. - klocki konstrukcyjne oraz tablica magnetyczna Nowy MagPad. Klocki drewniane zagwarantują wielogodzinną zabawę, z kolei tablica magnetyczna rozwinie umiejętności graficzne oraz pomoże w nauce podstaw liczenia i zapisu cyfr.

Klocki dla 5-6 latka 

Wiele dzieci ma trudności z nauką matematyki i przedmiotów ścisłych. W takim przypadku można użyć klocków, aby znacznie ułatwić dziecku naukę tych umiejętności i co najważniejsze, warto rozpocząć już w bardzo młodym wieku. Jakie klocki dla dzieci w wieku 5 i 6 lat i zabawki pomogą najmłodszym w nauce?

Tablica magnetyczna MagPad Dots pomoże w ćwiczeniu cierpliwości i koncentracji, z kolei Incastro Pack 200 el. klocki konstrukcyjne będą doskonałym uzupełnieniem dziecięcego pokoju, gwarantując wielogodzinne atrakcje każdego dnia!

Jak widać, klocki konstrukcyjne to znacznie więcej niż zwykłe zabawki, z którymi dziecko może spędzać czas. Przynoszą ogromne korzyści, pomagają dzieciom w nauce i rozwijaniu bardzo ważnych umiejętności, co procentuje w przyszłości. Dlatego w żadnym pokoju dziecięcym nie powinno dziś zabraknąć klocków edukacyjnych i konstrukcyjnych, które można śmiało stwierdzić, będą najlepszą inwestycją w naszą pociechę!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

pixel