Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Podziel się dobrem - zrób prezent dla obcego dziecka

2017-11-29
Podziel się dobrem - zrób prezent dla obcego dziecka

Spis treści

klockiKogo możemy obdarować prezentem świątecznym?

Jeśli chcemy pokazać naszemu dziecku, że warto dawać innym coś od siebie, powinniśmy zacząć od znalezienia malucha, któremu chcemy coś sprezentować. Potrzebujących dzieci na świecie jest niestety wciąż bardzo dużo, dlatego możemy mieć problem z decyzją, kog obdarujemy. W Polsce co roku organizowane są akcje, podczas których możemy stworzyć paczkę dla ubogiej rodziny, w której znajdą się zarówno rzeczy pierwszej potrzeby, jak i miłe niespodzianki dla dzieciaków, na przykład w postaci klocków lub innych zabawek.
Prezentem możemy obdarować również maluchy z domu dziecka czy też kolegę naszego malucha z przedszkola, o którym wiemy, że jego rodziców nie stać na prezety w tym roku. Dobrym pomysłem będzie także przeszukanie stron internetowych w poszukiwaniu akcji, które dbają o możliwość przekazania podarunków dzieciom nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Co możemy zyskać, dając coś od siebie?

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz maluch mógł doświadczyć, czym jest dzielnie się z innymi, warto zaangażować go w cały proces robienia prezentu dla innego dziecka. Dobrym pomysłem może być nie tylko kupienie czegoś, ale również przygotowanie własnoręcznie razem z dzieckiem elementu prezentu. Może być to pięknie ozdobiona przez malucha kartka wraz z odręcznie napisanymi życzeniami lub też świąteczny rysunek. Wspólnie możemy wykonać także opakowanie na prezent, ozdabiając je naklejkami, cekinami lub brokatem. Czas pracy nad prezentem jest dobrym momentem, aby wytłumaczyć dziecku, dla kogo będzie prezent oraz dlaczego inne dzieci nie mogą dostać prezentów od swoich rodziców.
W ramach możliwości warto zaaranżować spotkanie tak, aby nasz maluch mógł samodzielnie wręcz prezent drugiemu dziecku i sam poczuć, jakie emocje wiążą się z dawaniem innym czegoś od siebie. Jeśli nie jest to możliwe, postarajmy się chociaż aby mógł razem z nami wysłać paczkę z prezentem.

Co sprezentować dziecku?

 Wybór prezentu dla obcego dziecka nigdy nie jest łatwy. Jeśli wiemy, że nasz maluch lubi się dzielić, możemy zaproponować, aby ono podjęło decyzję, jaki podarunek zakupić. Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów na prezent będą na pewno klocki, którym mogą bawić się dzieciaki niemalże w każdym wieku.

Mnogość różnorodnych zestawów pozwoli wybrać ten mieszczący się w naszym budżecie. Jest o szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli dobieramy zabawkę do zbiorczej paczki i nie mamy pewności czy otrzyma ją chłopiec, czy dziewczynka. Taki prezent na pewno spowoduje uśmiech na twarzy niejednego dziecka.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel