Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

PIX-IT - wyjątkowe zabawki rozwijające 

2019-12-09
PIX-IT - wyjątkowe zabawki rozwijające 

Spis treści

Producenci zabawek coraz większy nacisk kładą na to, żeby one nie tylko były źródłem rozrywki, ale również rozwijały dzieci. Przykładem takiej zabawki jest PIX-IT. Co to takiego i dlaczego warto się nią zainteresować?

Czym jest PIX-IT?

PIX-IT to zabawka, która ma wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Specjaliści z dziedziny neurofizjologii mówią o tym, że pod względem funkcjonalnym mózg 7-letniego dziecka jest już ukształtowany w 2/3. Jednak udowadniają również, że o tym, jak maluch będzie sobie radził w późniejszym życiu, decydują jego pierwsze trzy lata życia. Dlatego tak istotne jest rozwijanie jego zdolności intelektualnych od pierwszych miesięcy życia. Na pewno pomoże Ci w tym zabawka PIX-IT. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła układanka, ale nie daj się zwieść pozorom. PIX-IT jest rekomendowany przez MENSĘ, a to jest naprawdę ogromne wyróżnienie. MENSA jest międzynarodową organizacją, która została założona w Oxfordzie w 1946 roku. Jej celem działania jest wykorzystywanie inteligencji po to, żeby ludziom żyło się lepiej. W USA MERF (Mensa Education and Research Foundation) posiada status doradcy UNESCO.

Jak wygląda nauka z PIX-IT?

W przypadku tej konkretnej zabawki pierwsze wrażenie jest bardzo mylne. Wygląda jak przyjemna w dotyku układanka, a takich można spotkać na rynku naprawdę wiele. Klocki można układać na dostępnej w zestawie macie. Wystarczy jednak, że zajrzysz do książeczki z zadaniami PIX-IT, a zrozumiesz, że nie jest to klasyczna, kolorowa układanka. Klocki PIX-IT to zabawka przeznaczona dla dzieci w bardzo różnym wieku. Te młodsze mogą się nią bawić, odwzorowując różnego rodzaju kształty i układając je na półprzezroczystej macie. Natomiast starsze mogą poznać podstawy kodowania i programowania. Wiemy, że w pierwszej chwili może to zabrzmieć trochę niewiarygodnie, ale zachęcamy do dalszego czytania, a przekonasz się, że mamy rację.

 PIX-IT Na start 180 el. [zielony]

PIX-IT – zapewnia rozwój intelektualny

PIX-IT to zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Została stworzona zgodnie z regułami oraz wymogami określonymi przez Marię Montessori. Zabawa tą układanką wspiera oraz stymuluje rozwój myślenia abstrakcyjnego, wyobraźni, kreatywności, umiejętności koncentracji oraz skupienia na konkretnej czynności, rozwój wyobraźni przestrzennej, pamięć, logicznego myślenia, rozwój małej motoryki, zdolności matematyczne, komunikację i rozwój słownictwa. Jak na jedną zabawkę, to sam musisz przyznać, że PIX-IT daje naprawdę duże możliwości. W dodatku wszystkie te zdolności przydadzą się dziecku nie tylko w szkole i w przedszkolu, ale również w dorosłym życiu.

 PIX-IT Premium 360 el. - Zestaw edukacyjny

Czy PIX-IT to zabawka dobrej jakości?

Tak, jej producenci zadbali o to, żeby cechowała się ona najwyższą jakością. Elementy PIX-IT zostały z wysokiej jakości silikonu. Zabawka spełnia wszelkie wymagania stawiane tego typu produktom w Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych.  Zabawka spełnia następujące normy: EN-71-1, EN71-2, EN 71-3 i ASTM F963-16. Produkt nie zawiera ftalanów, co oznacza, że jest całkowicie bezpieczny dla Twojego dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixel