Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Okres buntu dwulatka a odpowiednie zabawki

2019-01-02
Okres buntu dwulatka a odpowiednie zabawki

Spis treści

Rozwój dwuletniego dziecka

Dwuletnie dziecko jest bardzo ciekawe otaczającego świata i chętnie się uczy. Zaspokajanie potrzeb poznawczych u malucha następuje głównie poprzez zabawę – w tym celu doskonale sprawdzają się klocki dla małych dzieci oraz zabawki kreatywne. Poprzez manipulowanie różnorodnymi elementami, nasza pociecha jest w stanie rozwijać umiejętności związane z motoryką małą, co przekłada się na precyzyjniejsze ruchy dłońmi i poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dodatkowo, układanie klocków pobudza kreatywność malucha, uczy go cierpliwości oraz podstaw współpracy, co nadaje takiej formie zabawy niezwykle wszechstronny charakter.

Jakie klocki będą najlepsze?

Klocki stanowią bardzo obszerną grupę zabawek, które występują w licznych rodzajach i wariantach. Aby wybrać odpowiedni model zabawki, który będzie ściśle dopasowany do potrzeb naszej pociechy, należy zwrócić uwagę na informację, dla jakiej grupy wiekowej dedykowany jest dany zestaw. Wśród zabawek przeznaczonych dla dwulatków można znaleźć zarówno klasyczne klocki wykonane z drewna, jak również klocki plastikowe duże, które z łatwością sczepiają się ze sobą, tworząc interesujące konstrukcje. Duży rozmiar kloców sprawia, że łączenie elementów staje się szybkie i przyjemne – pierwsze efekty zabawy są widoczne niemal po chwili, co pozwala na utrzymanie zainteresowania malucha. Wśród tego typu zabawek można znaleźć zestawy tematyczne, takie jak na przykład pojazdy, zwierzęta, czy kwiaty, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę.

Przy wyborze klocków warto upewnić się czy będą one bezpieczne dla malucha. W tym celu warto sięgać po zabawki wykonane z trwałych surowców lub po takie, które posiadają elastyczną strukturę, jak na przykład klocki z gąbki dla dzieci. Wybierając produkty sprawdzonych producentów zyskujemy pewność, że wszystkie elementy zabawki odznaczają się wysoką jakością wykonania.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019

Polecane

pixel