Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nasza historia | Success Study

2018-12-13

Spis treści

Kreatywna zabawa a rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to bardzo szczególny okres w życiu każdego malca. W tym czasie następuje intensywny rozwój intelektualny oraz emocjonalny dziecka, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej niezależne i samodzielne. Poprzez uczęszczanie do przedszkola zdobywa ono wiedzę o świecie i wszystkim, co je otacza, a także zdobywa ono nowe doświadczenia. Dzięki kontaktowi z rówieśnikami maluch uczy się funkcjonowania w grupie, poznaje zasady współpracy, nawiązuje pierwsze przyjaźnie. Wiek przedszkolny to również czas, kiedy dziecko zaczyna coraz lepiej definiować swoje preferencje oraz zaczyna przejawiać zainteresowanie określonymi aktywnościami, takimi jak granie w piłkę, rysowanie, czy śpiew.

Rozwojowi zainteresowań u dziecka sprzyja kreatywna zabawa, dzięki której może ono odkrywać swoje talenty i zainteresowania. Odpowiednią zabawkę mogą stanowić klocki edukacyjne dla przedszkoli, za pomocą których możliwe jest połączenie aspektów rozrywkowych z elementami dydaktycznymi. Budowanie konstrukcji z klocków to aktywność, która jest atrakcyjna dla malucha, a także posiada nieoceniony wpływ na jego rozwój – poprawia pamięć dziecka i koncentrację, uczy logicznego myślenia. Inteligentne klocki dla dzieci są w stanie skutecznie pobudzić wyobraźnię malucha i sprawić, że by wcielił się on w rolę małego architekta. Poprzez tworzenie różnorodnych kombinacji, dziecko może swobodnie eksperymentować i realizować swoje pomysły. Staje się w ten sposób niezależne i twórcze.

Rozwijanie pasji u dziecka pozwala nie tylko na ukierunkowanie go w przyszłości na wybór szkoły, czy studiów, ale przede wszystkim stanowi dla niego źródło motywacji. Dzieci posiadające zainteresowania rzadziej się nudzą, stają się odważne i zaradne, co pozytywnie wpływa na rozwój ich osobowości. Aby nie podcinać dziecku skrzydeł, nie należy podczas zabawy narzucać mu własnych pomysłów. Zapewniając dziecku niezależność, pozwalamy mu na to, by stało się ono samodzielne.

Jaka zabawka będzie odpowiednia?

Klocki plastikowe dla chłopców to zabawki o uniwersalnym charakterze, które występują w wielu rozmaitych wariantach – poszczególne zestawy różnią się liczbą elementów, ich kształtem, sposobami łączenia, czy materiałem, z którego zostały wykonane. Aby zachęcić dziecko do zabawy, warto postawić na zabawkę posiadającą określony motyw przewodni, zgodny z jego wiekiem oraz preferencjami. Jeżeli maluch uwielbia samochody, dużo radości sprawi mu samodzielne układanie rozmaitych modeli pojazdów i wprawianie ich w ruch. Możliwości są niezliczone. Istotne jest jednak to, by zabawa sprawiała naszej pociesze przyjemność, a nie była dla niej przymusem.

Krótko opowiedziana historia klocki.edu.pl 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

pixel