Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki – najlepszy prezent na każdą okazję

2017-10-27
Klocki – najlepszy prezent na każdą okazję

Spis treści

Klocki na każde urodziny

Wybierając zestaw klocków na urodziny, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka. Te przeznaczone dla starszych konstruktorów mogą być za trudne do zbudowania dla dwulatka, przez co szybko zniechęci się on do zabawy. Łatwo o tym zapomnieć, jeśli sami nie posiadamy dzieci, a kupujemy prezent dla siostrzeńca czy córki przyjaciółki. Najmłodszym dzieciom na pewno spodobają się najbardziej uniwersalne zestawy złożone z klocków, które łatwo ze sobą połączyć. Warto wybierać zatem spośród zestawów klocków magnetycznych, pozwalających stworzyć trwalsze konstrukcje, mniej podatne na rozsypywanie pod wpływem nieuważnych ruchów dziecka. Starsze dzieci docenią natomiast bardziej rozbudowane modele, które wymagają więcej skupienia oraz zaangażowania podczas budowania, a co za tym idzie, bardziej wciągają w zabawę. Wybierając klocki na prezent, warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd oraz dopasowanie do wieku i możliwości dziecka, ale również na walory edukacyjne, które za sobą niosą. Rodzice solenizantów na pewno docenią to, że ich pociechy nie dostały kolejnej plastikowej zabawki, ale taką, która bawi i uczy jednocześnie.  

Klocki najlepszym prezentem na święta

O świątecznych prezentach warto pomyśleć już teraz, aby później nie obawiać się, że zamówione przesyłki nie dotrą do nas na czas. Do większych zakupów z wyprzedzeniem zachęcają również liczne jesienne promocje, a szczególnie czarny piątek oraz cyber monday, podczas których zabawki można kupić w naprawdę świetnych cenach. Dziecko, które znajdzie nowy zestaw klocków pod poduszką lub pod choinką na pewno nie będzie rozczarowane prezentem od Świętego Mikołaja. Wybierając klocki edukacyjne na tę okazję, niekoniecznie musimy szukać tych tematyką nawiązujących do zimowej aury. Najlepszym rozwiązaniem będą zestawy na tyle uniwersalne, aby maluch mógł się nimi bawić przez długie lata.  

Wybierając klocki na święta, na początku również powinniśmy pomyśleć o wieku dziecka oraz jego możliwościach zręcznościowych. Jeśli to uwzględnimy, w dalszej kolejności możemy wybierać spośród mnóstwa mniej lub bardziej rozbudowanych zestawów, wśród których na pewno znajdziemy ten dopasowany do naszego budżetu oraz zainteresowań malucha. Jako prezenty dla starszaków polecamy szczególnie duże zestawy takie jak Morphun Advanced składający się aż z tysiąca elementów, który na pewno zapewni rozrywkę dziecku aż do następnych świąt. Jeśli natomiast szukamy czegoś mniejszego, zdecydowanie do gustu przypadnie nam niestandardowy zestaw klocków 3D w kształcie ludzików Ludus Super Acrobat lub nenowy zestaw PlusPlus Mini Neon.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel