Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki kreatywne - w jaki sposób zabawa klockami może rozwinąć wyobraźnię dziecka?

2018-09-03
Klocki kreatywne - w jaki sposób zabawa klockami może rozwinąć wyobraźnię dziecka?

Spis treści

Czy zabawa to tylko wypełniacz czasu?

Klocki zwierzątka LinkaZooZabawa stanowi integralną część życia dziecka – to właśnie dzięki niej nasza pociecha jest w stanie stopniowo poznawać otaczający ją świat. Za pośrednictwem zabawy dziecko jest w stanie rozwijać się zarówno pod kątem intelektualnym, jak i emocjonalnym, czy społecznym. Bawienie się nie powinno być zatem traktowane przez rodziców jako forma wypełnienia wolnego czasu.

W trosce o rozwój dziecka warto sprawić, by zabawa posiadała nie tylko walory rozrywkowe, ale i edukacyjne. W tym celu warto sprawić dziecku zabawki, dzięki którym będzie ono w stanie rozwinąć swoją wyobraźnię i twórcze myślenie. Dobrym przykładem takich zabawek są klocki kreatywne, za pomocą których możliwe jest tworzenie rozmaitych konstrukcji. Zabawa klockami nie tylko pomaga rozwinąć u dziecka wyobraźnię przestrzenną, ale również pozwala dziecku na pobudzenie twórczego myślenia.

Szeroka gama możliwości

Wybór klocków, jakie są dostępne na rynku jest ogromny. Wśród rozmaitych produktów, możemy znaleźć zabawki drewniane, plastikowe, magnetyczne, różniące się kształtem, dostępną kolorystyką, motywami, czy przeznaczeniem. Wśród modeli, które pozwalają na rozwijanie kreatywności, warto zwrócić uwagę na klocki konstrukcyjne wafle, które pozwalają na tworzenie przestrzennych konstrukcji. Zabawa klockami oferuje szerokie spektrum możliwości, pozwalając dziecku na samodzielne wykreowanie z klocków złożonych konstrukcji. To od dziecka zależy, w jaki sposób zechce wykorzystać dostępne elementy i co zamierza z nich utworzyć. Możliwość decydowania o końcowym kształcie konstrukcji i nadawania jej znaczenia lub przypisywania jej określonych cech, jest wyrazem inwencji twórczej dziecka i jego fantazji. Aby wesprzeć rozwój naszego dziecka, warto sięgać po takie modele klocków, które będą stanowić dla dziecka wyzwanie i zaangażują je do dalszej zabawy.

Gdzie kupić odpowiednie zabawki?

Ze względu na swój uniwersalny charakter, klocki kreatywne  mogą doskonale sprawdzić się w formie prezentu na każdą okazję, który docenią zarówno najmłodsi, jak i dzieci w wieku szkolnym. Planując zakup odpowiedniej zabawki, warto zlokalizować dobrze wyposażony sklep z zabawkami. Częstochowa jest miastem, w którym znajdziemy szeroki wybór produktów, przeznaczonych dla dzieci z różnych grup wiekowych. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaka zabawka będzie odpowiednia dla naszej pociechy, możemy liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie. Wybierając klocki dla naszej pociechy, warto sięgać po wyroby wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadające odpowiednie atesty. Unikajmy kupowania zabawek ze straganów, czy ulicznych bazarów, ponieważ są to zwykle produkty nieznanego pochodzenia, odznaczające się niską jakością wykonania.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

pixel