Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki konstrukcyjne - co dziecko może wykreować za pomocą klocków?

2018-09-25
Klocki konstrukcyjne - co dziecko może wykreować za pomocą klocków?

Spis treści

Uniwersalna zabawka dla każdego dziecka?

Klocki Konstrukcyjne Klix CubesKlocki są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zabawek dla dzieci, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zabawki te, mimo że na pozór proste, dają dzieciom ogromne możliwości w zakresie kreowania rozmaitych konstrukcji. Poprzez łączenie różnych elementów, możliwe jest uzyskanie ogromnej liczny kombinacji, dlatego każda konstrukcja może być wyjątkowa i niepowtarzalna.

Klocki konstrukcyjne są zabawkami o niezwykle uniwersalnym charakterze, dlatego nadają się dla dzieci z różnych grup wiekowych, bez względu na płeć – uwielbiają je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Bawienie się klockami to przede wszystkim doskonały trening kreatywności, koncentracji oraz logicznego myślenia. Wśród dostępnych klocków można znaleźć szeroki wachlarz modeli, od bardzo prostych zestawów dedykowanych najmłodszym, po zestawy wieloelementowe, przeznaczone dla bardziej zaawansowanych dzieci. Poszczególne zestawy mogą różnić się także kształtem elementów, rodzajem łączeń, czy kolorystyką.

Niekończące się możliwości

Zabawa klockami jest w stanie skutecznie zaangażować nasze dziecko w proces tworzenia. Dysponując różnorodnymi elementami, dziecko posiada nieograniczoną liczbę możliwości, w jaki sposób może je wykorzystać. Nasza pociecha łącząc różne segmenty, może stworzyć zarówno prosty budynek, jak i całe miasto ze zróżnicowanymi zabudowaniami, ulicami, drzewami i zwierzętami. Poszczególne zestawy mogą różnić się kształtem elementów, ich wielkością oraz sposobem, w jaki segmenty łączą się ze sobą, co pozwala na uzyskanie odmiennych rezultatów. Wykorzystując kuliste i walcowate elementy, dziecko jest w stanie stworzyć ruchome pojazdy, począwszy od prostych samochodzików, przez ciężarówki, po pociągi z wagonami kolejowymi. Możliwości jakie oferują klocki kreatywne są niemal nieograniczone – jedynym limitem jest dziecięca wyobraźnia.

Propozycje producentów

Wśród różnych modeli klocków, możemy znaleźć zarówno zestawy, które oferują dziecku pełną swobodę, jak również takie, które pozwalają na odtworzenie jednej lub kilku konstrukcji. Korzystając z „gotowców”, dziecko nie posiada całkowitej dowolności przy tworzeniu konstrukcji, ponieważ musi podążać za instrukcją, aby zrealizować cel. Zaletą tego typu zabawek jest to, że pozwalają one na uzyskanie precyzyjniejszych kształtów, niż tradycyjne klocki konstrukcyjne. Korzystając z propozycji producenta, dziecko może uzyskać między innymi autentycznie wyglądające modele samochodów, konstrukcje przypominające zwierzęta, dinozaury, czy bojowe roboty. Wśród różnych modeli zabawek można znaleźć również klocki kompatybilne z Lego Duplo, co dodatkowo stwarza możliwość rozbudowy zestawu i sprawia, że zabawka szybko się nie znudzi.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

pixel