Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki Klix - czym się wyróżniają spośród innych zabawek?

2018-06-05
Klocki Klix - czym się wyróżniają spośród innych zabawek?

Spis treści

Klocki - uniwersalna zabawka od kilku pokoleń i dla całych pokoleń

Kolorowe klocki konstrukcyjne Klix CubesKlocki od dziesiątek lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych pokoleń maluchów. Początkowo były to drewniane elementy układane jeden na drugim. Już taki zestaw pozwalał budować ciekawe obiekty – jednak młodsze dzieci cierpiały, kiedy niestabilna budowla w jednej chwili osuwała się na podłogę, niwecząc trud wielominutowej pracy. Odpowiedzią na to stały się plastikowe klocki, odlewane w formach. Mnogość kolorów, lekkość elementów i – przede wszystkim możliwość trwałego zmontowania, uczyniła je hitem na wiele kolejnych lat.

Ostatnie dekady przynoszą rozwój zupełnie nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia, jak na przykład zalety magnesów neodymowych czy możliwości wyprodukowania nawet najbardziej skomplikowanych elementów z tworzyw sztucznych – producenci mogą zaoferować zupełnie inne sposoby łączenia i tworzenia niemal dowolnych obiektów przestrzennych.

Klocki Klix – odtąd ten dźwięk będzie kojarzył się z doskonałą zabawą

Pośród wielu typów rozwiązań konstrukcyjnych klocki Klix wyróżniają się nie tylko formą poszczególnych elementów, ale i specyficznym dźwiękiem, który wydają one podczas łączenia. Charakterystyczne ciche kliknięcie dało nazwę tym klockom, a wielbicielom kojarzy się odtąd ze wspaniałą zabawą, od której trudno się oderwać. W przeciwieństwie do tego, klocki Klix nie tylko łatwo się łączy, ale i łatwo odrywa, pozwalając na poprawienie konstrukcji albo stworzenie zupełnie nowego projektu. Jednak konieczność wyczucia potrzebnej siły powoduje, że klocki Klix przeznaczone są dla nieco starszych przedszkolaków – najlepiej zacząć zabawę nimi w wieku około 5-6 lat. Za to górnej granicy wieku nie ma. Okazuje się, że nowe możliwości łączenia i zupełnie inne zasady konstruowania obiektów stanowią atrakcyjne zajęcie nawet dla wybrednych 10-latków.

Czym są Klixy?

W skład zestawu wchodzą 4 typy modułów w trzech kolorach – czerwonym, żółtym i niebieskim. Klocki łączy się poprzez lekki docisk, podczas którego słyszy się ów charakterystyczny dźwięk. Rozłączenie wymaga odrobiny więcej siły, ale nadal jest stosunkowo łatwe. Klocki tworzą mocne i lekko elastyczne połączenia. Kształt elementów dobrano nieprzypadkowo. Wzorując się na konstrukcjach szkieletowych nowoczesnych budynków stworzono przestrzenne kształty umożliwiające budowanie lekkich, ażurowych obiektów. Zasady łączenia poszczególnych fragmentów są inne niż w tradycyjnych klockach, co stanowi dodatkowe wyzwanie, ale i bodziec rozwijający kreatywne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Co niezwykle istotne, trwałe połączenia klocków sprawiają, że stworzone formy mogą posłużyć jako rekwizyty do kolejnych zabaw – bez obawy o to, że rozpadną się przy najmniejszym ruchu.

Co znajduje się w zestawie?

Klocki Klix w podstawowym zestawie składają się aż z 300 elementów, co daje niemal nieograniczone możliwości zabawy dla co najmniej dwójki dzieci. Zapakowane zostały w estetyczne i trwałe plastikowe pudełko z zamykanym wieczkiem, które służy jako pojemnik do ich przechowywania. W opakowaniu znalazł się instrukcja z przykładami 10 form płaskich i przestrzennych, które mogą stanowić zaczątek do tworzenia własnych, znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

pixel