Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki dla dzieci - trafiony prezent niezależnie od wieku

2018-04-17
Klocki dla dzieci - trafiony prezent niezależnie od wieku

Spis treści

 

Klocki dla dzieci – idealne rozwiązanie na wiele okazji. Zabawa i rozwój - wpływ klocków na umysł dziecka.

klocki klix cubesOsoby szukające edukacyjnej zabawki dla małego dziecka często wybierają zestaw klocków. Ich wpływ na prawidłowy rozwój młodego umysłu zauważono i opisano już w roku 1798. Autorzy publikacji "Practical Education" wykazali, że zabawki konstrukcyjne wpajają dziecku podstawowe zasady fizyki, takie jak siła grawitacji. Stymulują także rozwój kreatywności poprzez łączenie pojedynczych elementów w jedną spójną całość. Oczywiście od XVIII wieku klocki znacząco się zmieniły - zastosowane kontrastujące barwy oraz bardziej zróżnicowane kształty dodatkowo stymulują zmysły dziecka, takie jak wzrok czy dotyk. Kupując zabawki dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Wybierać powinniśmy tylko klocki o dużych elementach uniemożliwiających ich przypadkowe połknięcie. Ważny jest również materiał, z jakiego są wykonane. Niezależnie czy będzie to plastik, czy drewno upewnić się musimy o jego nietoksyczności - dotyczy to również używanych barwników.

Dlaczego klocki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka niezależnie od wieku?

Bardzo dużą zaletą zabawek konstrukcyjnych jest ich uniwersalność. Możliwość łączenia i mieszania zestawów oraz tworzenie budowli ograniczonych tylko wyobraźnią sprawiają, że dziecko nie wyrasta z nich tak szybko. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że klocki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku różnią się od siebie. Zestawy dla najmłodszych zawierają zwykle proste i duże elementy pozwalające na tworzenie bardzo podstawowych konstrukcji. Lekkość pojedynczych klocków oraz ich duży rozmiar pozwalają na bezpieczne rozpoczęcie kreatywnej przygody. Zestawy dla dzieci starszych zawierają zwykle bardziej złożone małe elementy wymagające większych zdolności manualnych. Dają one jednak większe możliwości tworzenia zaawansowanych budowli, pobudzając wyobraźnię. Dzięki tak szerokim możliwościom odpowiednio dobrane klocki stanowią doskonały pomysł na prezent dla dziecka.

Podsumowanie

Uniwersalny charakter klocków dla dzieci czyni z nich doskonały prezent niezależnie od wieku. Przed zakupem, zwrócić należy jednak uwagę na materiały, z jakiego są wykonane - wybierajmy tylko produkty wykonane z bezpiecznych materiałów barwionych naturalnymi barwnikami. Bezpieczny produkt powinien mieć stosowne atesty wystawione przez uprawnioną jednostkę certyfikującą.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

pixel