Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki dla dzieci idealne do budowli

2023-06-23
Klocki dla dzieci idealne do budowli

Zabawki powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku dziecka. Dzięki temu maluch może prawidłowo się rozwijać i miło spędzać czas. Dla rozwoju malucha wspaniale sprawdzają się klocki drewniane, a także te, które wykonane zostały z plastiku. Bardzo istotną cechą jest fakt, że można dostosowywać je do rosnących umiejętności i potrzeb rozwojowych dziecka. Na szczęście w sprzedaży nie brakuje innowacyjnych produktów, które wspaniale wpływają na rozwój mózgu, myślenia przestrzennego oraz kreatywności. Warto jednak wcześniej poznać różnorodne produkty dostępne na rynku oraz ich cechy charakterystyczne.

Spis treści

Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?

Klocki mogą przyczynić się do rozwoju dziecka na wiele sposobów. Po pierwsze, używanie tego typu zabawek pomaga dzieciom rozwijać zdolności motoryczne, takie jak koordynacja ręka-oko i precyzja ruchów. Po drugie, stymulują rozwój kreatywności i wyobraźni, ponieważ dzieci mogą tworzyć różne konstrukcje i modele. Po trzecie, klocki mogą pomóc rozwijać umiejętności matematyczne, takie jak liczenie, rozpoznawanie kształtów i rozumienie pojęcia przestrzeni. Na koniec mogą być narzędziem do nauki języka, ponieważ dzieci mogą opowiadać historie i opisywać swoje konstrukcje. Dla starszych pociech przeznaczone są z reguły klocki plastikowe, zaś dla młodszych klocki drewniane, które ułatwiają konstruowanie, są także przyjemne w dotyku i dopasowane do małych rączek.

Nowoczesne klocki konstrukcyjne dla dzieci

Nowoczesne klocki konstrukcyjne dla dzieci mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, drewno, a nawet metal. Często mają interaktywne elementy, takie jak silniki lub sensory, które pozwalają dzieciom tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje. Wśród nich warto wymienić:

Klocki marki Incastro

Incastro to specjalne rodzaj klocków wykonanych z nietoksycznego tworzywa sztucznego, które umożliwia tworzenie ciekawych konstrukcji. Zostały one zaprojektowane tak, aby idealnie do siebie pasowały, co oczywiście ułatwia zabawę. Są one nazywane również klockami interlocking lub klockami zamkniętymi. Jakie ma zalety? Ten model z pozoru wygląda na niezwykle prosty do ułożenia, jednak aby stworzyć interesującą konstrukcję potrzeba skupienia i precyzji. Oczywiście z czasem nabiera się wprawy przy układaniu, dlatego wówczas warto zakupić bardziej skomplikowany zestaw. Taka zabawa pozwala kształtować w dziecku zdolności manualne i znacząco wpłynie na poprawę koncentracji. Warto z pewnością wspomnieć, że klocki Incastro trudno jest rozdzielić, co pozwala dzieciom dłużej cieszyć się ze swoich wymyślnych budowli. Ogromną zaletą są również różnorodne kształty, które, aby złożyć je w jedną całość, wymagają uruchomienia wyobraźni. Incastro zostały zrobione z trwałego, w pełni bezpiecznego tworzywa, z którego z powodzeniem mogą korzystać dzieci w różnym wieku. Klocki Incastro mogą być łączone z innymi zestawami klocków tej marki, co pozwala na jeszcze bardziej rozbudowane i ciekawe budowanie. 

Klocki Meli Minis

Meli Minis to rodzaj klocków wykonanych z tworzywa sztucznego, które zostały specjalnie zaprojektowane dla najmłodszych dzieci. Są one małych rozmiarów i posiadają różne kształty i kolory, co pozwala na rozwijanie zdolności manualnych i koordynacji rąk-oko u dziecka. Do ich niewątpliwych zalet zaliczyć można niedużą wagę i praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie kreatywności. Klocki zostały dostosowane do potrzeb młodszych dzieci. Ponadto zrobione zostały z całkowicie bezpiecznych materiałów, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia malucha. Warto także dodać, że pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Big Loowi

Ta marka stawia na unikalne kształty, które daleko odbiegają od tych, które wszyscy dobrze znamy. Producent zaleca tę zabawę dzieciom powyżej 3. roku życia. W zestawie mogą znajdować się bowiem mniejsze elementy. Ten model wyróżnia się estetycznym wykonaniem i dużą trwałością. Dzięki czemu mogą bez przeszkód służyć przez długie lata.

Zalety klocków PIX-IT Puzzle

PIX-IT Puzzle to klocki konstrukcyjne, które posiadają kilka zalet. Z pewnością warto wymienić interaktywność. Mają one w końcu specjalny system połączeń, który pozwala na łatwe i szybkie konstruowanie różnorodnych modeli. Nie można nie wspomnieć o tym, że klocki PIX-IT Puzzle pomagają dzieciom rozwijać zdolności manualne, logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię przez zabawę. Producent zapewnia, że zostały one wykonane z bezpiecznych materiałów i znakomicie nadają się nawet dla młodszych dzieci. Ten model klocków konstrukcyjnych to także wspaniała zabawa dla dzieci w różnym wieku, a nawet rodzicom przypadną one do gustu. PIX-IT Puzzle posiada różnorodne kolory i motywy, co pozwala na tworzenie różnorodnych konstrukcji. Co ciekawe można połączyć z elektroniką, co z kolei pozwala na tworzenie interaktywnych konstrukcji.

Dlaczego warto kupić klocki magnetyczne?

Na dużą uwagę zasługują także klocki magnetyczne. Wspaniale sprawdzają się podczas swobodnych zabaw samemu. Dzięki nim można uczyć się poprzez zabawę. Klocki magnetyczne zapewniają dodatkowe wyzwanie i zabawę dziecku, ponieważ dają więcej możliwości kreatywnego budowania. Są także solidniejsze i stabilniejsze niż zwykłe klocki, co zwiększa bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Zabawki konstrukcyjne wzbogacone o magnes umożliwiają łatwe łączenie i rozłączanie elementów, co ułatwia dziecku budowanie. Zabawa klockami magnetycznymi może być świetnym sposobem na rozwijanie myślenia przestrzennego i umiejętności manualnych. Z pewnością należy dodać, że klocki magnetyczne są łatwo przenośne i można je zabrać w podróż, co umożliwia zabawę w dowolnym miejscu i czasie.

Zalety klocków drewnianych dla dziecka

Wśród idealnych klocków dla dzieci w różnym wieku po prostu nie mogło zabraknąć wersji wykonanych z drewna. W końcu i one od lat cieszą i bawią zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci. Warto poznać ich wszystkie zalety. Po pierwsze ćwiczą zdolności manualne i koordynację rąk-oko. Po drugie wspomagają rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Po trzecie uczą logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Na koniec należy wymienić ich niebywałą trwałość i pełne bezpieczeństwo podczas zabawy. Gwarantujemy, że każde dziecko będzie bardzo zadowolone z takiego zestawu, ponieważ dostarczy maluchowi rozrywki i to przez wiele godzin. Z pewnością dla każdego opiekuna ważny będzie fakt, że nie zawierają one szkodliwych substancji, dlatego są bezpieczne dla dziecka. Kolejnym atutem jest z pewnością fakt, że występują w różnorodnych kształtach i kolorach, co znacząco zwiększa atrakcyjność takiego zestawu, zwłaszcza w oczach dziecka.

Dlaczego warto kupić dziecku klocki konstrukcyjne?

Kupowanie dziecku klocków konstrukcyjnych może być wartościowe. Maluchy wówczas rozwijają się w zupełnie inny sposób. Zabawa tego typu elementami może rozwijać wiele ważnych umiejętności, takich jak zdolności manualne, wyobraźnia, kreatywność, myślenie przestrzenne, rozwiązywanie problemów, czy matematyka. Umożliwiają również naukę poprzez swobodną zabawę. Co jest dla dzieci dużo bardziej angażujące niż tradycyjne metody nauki. Ponadto są one trwałe i mogą być używane przez długi czas, co pozwala na rozwijanie umiejętności i zainteresowań dziecka w miarę jego wzrastania. Klocki konstrukcyjne są uniwersalne i mogą być używane przez dzieci o różnych zainteresowaniach. Warto także zaznaczyć, że tego typu klocki są świetnym sposobem na spędzanie czasu z rodzeństwem i innymi dziećmi, co może wzmocnić więzi i umiejętności społeczne.

Dla dzieci, w jakim wieku przystosowane są klocki konstrukcyjne?

Klocki konstrukcyjne są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, w zależności od stopnia trudności zabawki. Wersje dla najmłodszych dzieci, od około 1 roku, są proste i duże, aby zapewnić bezpieczeństwo i ułatwić zabawę. Z kolei rozwiązania dla starszych dzieci, od około 3 lat, zawierają więcej elementów i są bardziej skomplikowane, co pozwala im na rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności. Niektóre marki oferują także klocki dostosowane do wieku szkolnego, które pozwalają dziecku na rozwijanie bardziej zaawansowanych umiejętności konstrukcyjnych i matematycznych.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel