Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki a wiek dzieci

2017-06-13
Klocki a wiek dzieci

Spis treści

Dlaczego klocki muszą być dobrane do wieku dziecka?

Każdy etap rozwoju malucha i każda grupa wiekowa to nie tylko inne potrzeby, ale również zainteresowania. Aby zatem wywołać radość na twarzy córki czy syna, podarowana zabawka musi być dopasowana do jego wieku. Rocznemu dziecku satysfakcji nie sprawią klocki magnetyczne, gdyż najzwyczajniej w świecie nie będą umiały sobie z nimi poradzić, z kolei duże klocki u sześciolatka wywołają wyraz zdziwienia i zażenowania. Zabawki dla najmłodszych nie mogą składać się z małych elementów, gdyż ich posługiwanie się może grozić uduszeniem. Jednak mówiąc o bezpieczeństwie, nie możemy również pominąć kwestii związanej z ich pochodzeniem oraz surowcami użytymi do produkcji. Problem znika, kiedy wybierzemy produkty renomowanych producentów. W przypadku zakupu tanich, mało znanych zestawów zabawek, warto zwrócić uwagę, czy charakteryzują się posiadaniem specjalnych certyfikatów.

Klocki dla 2 latka

Dwulatka ucieszą proste, nieskomplikowane zestawy, z których będzie mógł zbudować wieżę, pociąg czy ustawić klocki w szeregu. Idealnie zatem sprawdzą się gładkie klocki plastikowe lub drewniane, utrzymane w żywej, wyrazistej kolorystyce. Jeśli chodzi o klocki dla najmłodszych, to ważnym elementem jest ich odpowiednio duży rozmiar. W tym wieku maluch ma jeszcze tendencję do umieszczania różnych przedmiotów w buzi, dlatego zbyt małe grożą połknięciem i zadławieniem.
Klocki Konstrukcyjne Wise Big Block Pastel 42 el. Drewniane klocki magnetyczne Kooglo Mini Natural 30 el.

Klocki Konstrukcyjne Wise Big

Drewniane klocki magnetyczne Kooglo

Drewniane klocki magnetyczne Kooglo Basic Color 50 el. Klocki konstrukcyjne Ludus Maxikit 4 Zwierzątka 100 el.

Drewniane klocki Kooglo Basic

Klocki konstrukcyjne Ludus Maxikit

Klocki dla 3 latka

Trzylatek poradzi sobie już z nieco trudniejszą zabawą. Ciekawym pomysłem na wspólną zabawę są klocki edukacyjne wykonane z elastycznego materiału, które umożliwiają swobodne łączenie ich ze sobą. Klocki dla 3-latka zapewniają naukę kształtów i kolorów poprzez zabawę. W zestawie znajdziemy zarówno klocki okrągłe, prostokątne, trójkątne czy w formie piłeczki. Dostosowane wielkością do jego małych rączek, będą stymulować zmysł wzroku oraz dotyku. Źródłem inspiracji może być poniższy zestaw
Klocki konstrukcyjne Morphun 4 Pojazdy 64 el. Klocki PlusPlus Mini Basic 480 el.

Klocki konstrukcyjne Morphun Pojazdy

Klocki PlusPlus Mini

Klocki konstrukcyjne Morphun Junior Starter 600 el. Klocki konstrukcyjne Ludus Funny Flo 78 el.

Klocki konstrukcyjne Morphun Junior

Klocki Ludus Funny Flo

Klocki dla 4 latka

Czterolatkowi frajdę sprawia urzeczywistnianie swoich pomysłów. Nic zatem dziwnego, że z zapałem architekta tworzy finezyjne samochody, garaże, pałace czy ludzi. Idealnie zatem sprawdzą się klocki konstrukcyjne klocki dla 4-latka, rozwijające ich umiejętności manualne, jak również pobudzające wyobraźnię i kreatywność. W zależności od osobowości dziecka, może samodzielnie tworzyć rozmaite budowle lub konstruować posiłkując się dołączonym do zestawu schematem. Klocki Morphun są tego najlepszym przykładem.
Klocki Magnetyczne Tactoids Pojazdy 32 el. Klocki konstrukcyjne Ludus Michi Mich 48 el.

Klocki Magnetyczne Tactoids Pojazdy

Klocki konstrukcyjne Ludus

Klocki Konstrukcyjne Interstar Safari 151 el. Klocki konstrukcyjne Little Architect - Build a Picture 900 el.

Klocki Konstrukcyjne Interstar Safari

Klocki konstrukcyjne Little Architect

Klocki dla 5 latka

Klocki dla 5-latka biją rekordy popularności. Uczą cierpliwości, spostrzegawczości, ale również precyzji ruchów. Ich zainteresowanie tymże rodzajem zabawki jest coraz bardziej zauważalne. Nie bez przyczyny. Przy udziale klocków możliwe okazuje się budowanie coraz bardziej złożonych budowli, umożliwiających jeszcze większą frajdę z zabawy! Chłopcom z pewnością przypadnie do gustu zestaw motocykli, wiernie odzwierciedlający prawdziwe pojazdy. Dołączona do kompletu instrukcja pomoże stworzyć wiele innych modeli – każdego dnia coś innego. Jako przykład stanowi prezentowany produkt:
Klocki Ludus 3D Link 100 el. Klocki edukacyjne Morphun - Duży zestaw matematyczny 350 el.

Klocki Ludus 3D Link

Klocki Morphun - zestaw matematyczny

Klocki edukacyjne Morphun - Małe litery + 100 Obrazków 172 el. Klocki konstrukcyjne Morphun Lew i T-Rex 2374 el.

Klocki Morphun - Małe litery

Klocki Morphun Lew i T-Rex

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel