Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jakie klocki wybrać dla dwulatka?

2019-10-21
Jakie klocki wybrać dla dwulatka?

Spis treści

Jaką zabawkę kupić dla dziecka? To pytanie pewnie zadaje sobie każda świeżo upieczona mama lub znajomy, który idzie do niej i malucha w odwiedziny. Tak naprawdę im dziecko jest młodsze, tym trudniej znaleźć na niej odpowiedź. Można nawet mieć złudzenie, że wszystkie zabawki są przeznaczone dla maluchów powyżej trzech lat. Dla osoby, która nie ma własnych dzieci każdy samochodzik, miś, czy piłka mogą wydawać się zbyt niebezpieczne lub skomplikowane. Jest jednak jedna zabawka, która jest uniwersalna. W dodatku można ją dopasować dokładnie do wieku dziecka. Są to klocki. Mogą być konstrukcyjne, edukacyjne, magnetyczne… Jest w czym wybierać.

W dodatku dają one wprost nieograniczone możliwości zabawy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzieci wprost kochają klocki. W dodatku możesz jego mamę zapytać, jaką serię ma maluch i uzupełnić ją o kolejne elementy. Zachwyt dziecka- gwarantowany! Klocki dają mu możliwość nie tylko doskonałej zabawy, ale też nauki i rozwijania zdolności manualnych. Które będą najlepsze dla dwulatka?

Jakie rodzaje klocków są odpowiednie dla 2-latka?

Tutaj można by bardzo długo wymieniać. Obecnie najbardziej popularne są drewniane klocki konstrukcyjne. Zazwyczaj mają duże elementy, więc z powodzeniem może się nimi bawić nawet 2-latek. Tego rodzaju klocki występują najczęściej w postaci sześcianów, stożków i innych geometrycznych kształtów. Dziecko może z nich zbudować na przykład wieżę lub ludzika. Dla 2-latka najlepsze będą klocki drewniane magnetyczne Kooglo - na przykład Mega Color (100 elementów), ponieważ bardzo łatwo można je ze sobą połączyć.

 Klocki konstrukcyjne Meli Maxi 100 el.

Stworzone przez dziecko budowle praktycznie nigdy się nie rozlatują, więc zawsze zdąży się ono nimi pochwalić mamie lub innym członkom rodziny. Kolejnym dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku puzzli 3 D. Są dostępne na przykład w postaci uroczych zwierzątek. Klocki w formie puzzli są bardzo kolorowe i zachęcają malucha do zabawy. Może on układać je w całość, ale może też, gdy bawi się z rodzicem, poznać nazwy poszczególnych zwierzątek oraz nauczyć się rozpoznawania kolorów. Zestaw 3D Puzzle zwierzęta (64 elementy) jest bardzo solidnie wykonany. Dzięki temu, że locki mają wielkość od 6 do 10 centymetrów, to nie ma ryzyka ich połknięcia przez dziecko. Zabawa nimi rozwija kreatywność i poprawia zdolności manualne.

 Ludus 8Blocks 80 el. Klocki konstrukcyjne

Następna nasza propozycja to Ludus Spinny (40 elementów), czyli klocki konstrukcyjne o bardzo ciekawych kształtach i sposobie łączenia. W zestawie znajdują się zaokrąglone elementy, które zespala się ze sobą za pomocą dokręcania. Dzięki temu dziecko pozna zupełnie nowy ruch i zwiększy swoją sprawność w rękach. Te klocki konstrukcyjne są niezwykle kolorowe. Ich zaletą jest również to, że można z nich tworzyć bardzo różne kompozycje o zaokrąglonych kształtach. Na uwagę zasługuje również dosyć spora ilość elementów. Klocki są całkowicie bezpieczną zabawką dla 2-latka. Jak widać, klocków dla dziecka w tym wieku jest całkiem dużo i naprawdę jest z czego wybierać. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać. Najpopularniejsze firmy produkujące klocki dla dzieci w tym wieku to: CWR Milano, Kooglo, Ludus, Mobilo oraz Tigres.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

pixel