Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Instrukcje do klocków jako wstęp do udanej zabawy

2017-07-07
Instrukcje do klocków jako wstęp do udanej zabawy

Spis treści

Instrukcje do klocków dla początkującego budowniczego

Każdy, nawet największy konstruktor, kiedyś musiał połączyć pierwsze elementy. Wszystkie dzieci garną się do budowania z klocków plastikowych lub drewnianych, próbując wymyślać nowe budowle. Jednakże, aby móc tworzyć coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, warto jest zaproponować podopiecznym montowanie na podstawie gotowych schematów. Każdy zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun posiada taki dołączony plan, zawierający opis tego, jak krok po kroku skonstruować między innymi pojazdy, zwierzątka, statki, figurki czy przedmioty codziennego użytku. Konstrukcje pogrupowane są według stopnia trudności, dzięki czemu dziecko może stopniowo poznawać różne poziomy zaawansowania. Instrukcje obejmują zarówno budowle dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe. 

Dziecko oglądające efekt końcowy, na przykład w postaci ciągnika z klocków, może zachodzić w głowę, jak powstał taki obiekt. Instrukcje budowania stanowią gotową odpowiedź – możliwość prześledzenia poszczególnych etapów powstawania takiej konstrukcji, pozwala spojrzeć na konstrukcję w zupełnie nowy sposób. Zrealizowanie kilku lub kilkunastu takich pomysłów pozwoli dostrzegać inne możliwości łączenia elementów, które pociecha z pewnością wykorzysta we własnych projektach.

Zestaw Instrukcji Morphun Advanced Xtra 5xA3

Instrukcje nie tylko dla budowlanych nowicjuszy

Schematy budowlane są nie tylko adresowane do początkujących małych konstruktorów. Mogą być bardzo dobrym sposobem na zapoznanie się z nowym zestawem klocków konstrukcyjnych, nawet wtedy, gdy dziecko już wcześniej bawiło się innym rodzajem tego typu zabawek. Duża różnorodność poszczególnych produktów sprawia, że można natrafić na bardzo odmienne klocki i sposoby łączenia. Ta rozmaitość jest bardzo inspirująca i umożliwia dostarczanie najmłodszym nowych wyzwań. Aby móc z tego czerpać jak najwięcej korzyści, warto zajrzeć do instrukcji.

Niezależnie czy dziecko dopiero stawia pierwsze kroki w zabawie klockami, czy ma już duże doświadczenie, schematy konstrukcyjne są jedynie jedną z opcji zabawy, a najważniejsze jest uruchomienie wyobraźni dzieci. Z tego powodu często po zakończeniu budowania na podstawie planów, pociechy zabierają się za tworzenie własnych konstrukcji. Instrukcje mogą spełniać również inną funkcje – w momentach stagnacji czy braku świeżych pomysłów mogą pomóc przełamać impas. W ofercie sklepu Klocki.edu.pl dostępne są sprzedawane oddzielnie, dodatkowe instrukcje budowlane. Aby poznać wszystkie zalety takich planów budowy, warto zajrzeć do jednego z naszych artykułów: Instrukcja a zabawy klockami.Zestaw Instrukcji Morphun Junior Starter Rainbow 12xA3

Zestaw Instrukcji Morphun Junior Starter Rainbow 12xA3

Instrukcje Morphun Advanced 60 str. A4

Instrukcje Morphun Advanced 60 str. A4
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel