Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dziecięca chandra – jak pomóc dziecku, gdy nie ma humoru?

2019-04-02
Dziecięca chandra – jak pomóc dziecku, gdy nie ma humoru?

Spis treści

Wspólne odganianie smutków

To, co najlepiej poprawia humor to obecność bliskich osób. Sam więc fakt spędzenia z maluchem czasu z pewnością polepszy jego nastrój. Kolejną sprawą jest forma spędzenia tego czasu. Aby był on nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny warto postawić na przemyślane zabawy. W zależności od wieku naszego dziecka wspólna aktywność może się nieco różnić. Podobnie jak wybór odpowiednich akcesoriów – czyli zabawek. Czym się zatem kierować i jakie pomysły będą najlepsze?

Zabawa z małym dzieckiem – krótka, ale twórcza

Małe dziecko szybko się dekoncentruje, więc zapewnijmy mu lekką rozrywkę dozowaną w formie krótkich zabaw. Może sprawdzi się zabawa w małego twórcę dzieł? Kredki, kartka papieru i wodza wyobraźni. Nawet jeśli z pozoru wydaje nam się, że powstałe na kartce malowidło to seria losowych kształtów, warto wiedzieć, że tak właśnie rozwija się dziecięca koordynacja. Z czasem i z każdym kolejnym podejściem kształty będą coraz sensowniejsze, aż powstanie pierwszy rysunek mamy lub taty. Alternatywą mogą być proste puzzle lub klocki dla dzieci. Te przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach bawią prostotą.

A co ze starszym przedszkolakiem lub małym uczniem?

W przypadku nieco starszych dzieci zabawy mogą być bardziej zaawansowane, wciąż jednak poza dostarczeniem rozrywki mają charakter edukacyjny. Gry planszowe typu memory, czy chińczyk mają proste zasady, a rozwijają koordynacje i pamięć. Również w przypadku starszych maluchów furorę zrobią klocki. Tych mamy do wyboru do koloru. Budując proste lub bardziej skomplikowane konstrukcje razem z dzieckiem możemy wesprzeć jego wyobraźnię i umiejętności logiczne. Świetnym wyborem są tu klocki konstrukcyjne dla dzieci. 

Podsumowanie

Tak spędzony czas to nie tylko pomoc w jesiennej czy zimowej chandrze. To także doskonały sposób na pogłębienie więzi, czy przyjemną pomoc w rozwoju ważnych cech naszego maluszka. Wspólne malowanki, gry planszowe, czy układanie klocków – w dobrym towarzystwie smutki odejdą w zapomnienie w ułamku sekundy!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

pixel