Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dlaczego warto kupować wysokiej jakości klocki?

2019-10-14
Dlaczego warto kupować wysokiej jakości klocki?

Spis treści

Dlaczego kupno dziecku drewnianych klocków konstrukcyjnych jest dobrym pomysłem? Klocki kochają wszystkie maluchy. Bez względu na to, czy jest to dziewczynka, czy chłopiec i ile ma lat. Układanie budowli z klocków to przyjemność dla każdego. Dla rodziców również, ale oni nigdy się do tego nie przyznają. Oczywiście można zdecydować się na te plastikowe, ale drewniane klocki konstrukcyjne są o niebo lepsze, co postaramy się udowodnić Ci w tym artykule.

Tworzenie świata z klocków konstrukcyjnych ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka

Możecie uznać to za trochę kontrowersyjne sformułowanie, ale zapewniamy, że drewniane klocki konstrukcyjne wspierają rozwój dziecka w wielu sferach życia. Przede wszystkim ich bardzo dużą zaletą jest to, że pociecha się nimi nie nudzi. Każdy rodzic pewnie zna taką sytuację, gdy kupuje maluchowi nową zabawkę, a następnego dnia on nie chce się nią bawić, bo nie jest dla niego interesująca. Klocki są dla dziecka zawsze ciekawe, bo można z nich tworzyć nieskończoną ilość budowli, postaci, pojazdów itd. Każdy maluch z radością zaangażuje się całym sercem i ciałem w taką zabawę. Bardzo ważne jest, żeby przy wyborze drewnianych klocków konstrukcyjnych wybrać zestaw, który będzie dopasowany do wieku dziecka. Zabawa tego typu klockami daje mu możliwość ogólnego rozwoju.

Klocki drewniane magnetyczne Kooglo Basic Natural 50 el.

Klocki tego typu posiadają bardzo wiele zalet. Należy do nich zaliczyć między innymi rozwijanie wyobraźni. Tworzenie budowli i postaci z drewnianych klocków konstrukcyjnych wymaga nie tylko cierpliwości, wyobraźni, ale również pomysłowości. Do wielu zestawów są dołączone instrukcje, ale prawda jest taka, że zazwyczaj psują całą zabawę. Warto do nich zaglądać tylko w sytuacjach mocno kryzysowych, gdy jako rodzice nie wiemy, co z czym połączyć. Drewniane klocki konstrukcyjne to zabawka, która również pozwalają rozwinąć logiczne myślenie. Dzięki nim dziecko uczy się myślenia przyczynowo- skutkowego.

 Klocki drewniane magnetyczne Kooglo Mini Natural 30 el.

Zauważa, że gdy połączy dane klocki, to stworzy zwierzątko, a po połączeniu ich w inny sposób powstanie na przykład pojazd. Natomiast budowanie budowli wymaga już dłuższej analizy i spojrzenia na sprawę pod kątem myślenia przestrzennego. Drewniane klocki konstrukcyjne mogą też uczyć poprzez zabawę. Dzięki nim można poznać na przykład podstawy mechaniki, fizyki oraz matematyki. Drewniane klocki konstrukcyjne można często spotkać w przedszkolach, gdzie pełnią rolę pomocy szkolnej.

Dlaczego warto kupić dobrej jakości drewniane klocki konstrukcyjne?

Przede wszystkim dlatego, że jest to zabawka na lata, w szczególności dla starszych dzieci. 5-latek chętnie będzie się bawił nimi jeszcze przez następne kilka lat. Jak wiemy, wszystko się niszczy. Klocki drewniane konstrukcyjne często są przez dzieci używane praktycznie codziennie. Z tego względu powinny być trwałe. Nie warto kupować klocków z mało wytrzymałego drewna. Najlepszym wyborem będą drewniane klocki konstrukcyjne wykonane na przykład z drewna bukowego, które jest lekkie i odporne na zniszczenia. Klocki wyprodukowane z drewna są również bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie są malowane chemicznymi farbami.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel