Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dedykowane klocki do układania robotów

2017-09-12
Dedykowane klocki do układania robotów

Spis treści

Dlaczego dzieci uwielbiają bawić się robotami?

Roboty to jedne z najchętniej wybieranych przez dzieci zabawek. Maluchy szczególnie cieszą się, kiedy mogą samodzielnie zbudować swojego własnego mechanicznego przyjaciela. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni zestaw klocków, dopasowany do wieku oraz możliwości manualnych dziecka i będzie on mogło ono zająć się budowaniem, a potem zabawą przez długie godziny. Roboty z klocków dają nieograniczone możliwości w wymyślaniu scenariuszy zabaw. Im bardziej rozbudowany zestaw, tym więc szans na zbudowanie wymarzonego robota, który stanie się główną postacią w dziecięcej zabawie.

Czego robot z klocków może nauczyć malucha?

Bawiąc się robotami z klocków, maluchy mają okazję rozwinąć bardzo wiele umiejętności, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jak uczą się poprzez zabawę. Na etapie budowania, dziecko poprawia zdolności manualne i zręcznościowe, a także ćwiczy cierpliwość. Na początku bowiem trwałe połączenie elementów może być wyzwaniem dla niewprawionych rączek, jednak niewielka pomoc ze strony rodzica spowoduje, że kilkulatek świetnie opanuje cały proces. Ułatwi mu to również dopasowana do wieku, ilustrowana instrukcja pokazująca jak robot ma wyglądać. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dziecko stworzyło robota zupełnie innego niż ten przewidziany przez twórcę zestawu klocków. Warto zachęcać malucha do eksperymentów, które pobudzą jego kreatywność oraz wyobraźnię. Robot zbudowany z klocków na pewno będzie świetnym wprowadzeniem w świat bardziej skomplikowanych technologii. Stanie się pretekstem do rozmów o nauce, a szczególnie programowaniu czy wpływie technologii na życie. Robot może również być pomocny, jeśli chcemy porozmawiać z dzieckiem o uczuciach.

roboty z klocków

Możemy przypisać mu emocje, tłumacząc dziecku, co zrobiłby, jeśli byłby zdenerwowany, smutny czy zaskoczony. To dobra okazja do wyjaśnienia maluchowi, jak powinien się zachowywać, aby lepiej poradzić sobie z uczuciami w nowych sytuacjach.

Podaruj dziecku klocki do budowania robotów

Piąte urodziny to idealny moment na sprezentowanie dziecku klocków przeznaczonych do budowy robotów. Jeśli nie mamy pewności czy nasz maluch wciągnie się w budowanie, lepiej wybrać mniej złożony zestaw, składający się z 84 elementów pozwalających stworzyć aż sześć różnych robotów. Natomiast jeśli nasze dziecko od dawna marzy o zbudowaniu swoich pierwszych automatów, lepiej od razu postawić na bardzo rozbudowany zestaw 465 klocków, które dają szansę na skonstruowanie aż dwunastu nowych postaci. To prawdziwa gratka dla małego twórcy.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Polecane

pixel