Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Czym zająć dziecko w domu podczas choroby?

2020-04-05
Czym zająć dziecko w domu podczas choroby?

Spis treści

Możesz czytać dziecku bajki

Opowiadanie ciekawych historii lub czytanie bajek, z pewnością sprawi, że dziecku, będzie łatwiej przetrwać ten czas, który musi zostać w łóżku. Czytanie bajek ma też inne zalety, na przykład rozwija słownictwo i wzmacnia więź między rodzicem a maluchem. Gdy czytasz dziecku bajkę wieczorem, to łatwiej będzie mu zasnąć i nie myśleć o tym, że jest chore. Sen jest dla malucha w czasie choroby niezwykle istotny i potrzebny, ponieważ pozwala mu się on zregenerować, a tym samym szybciej wrócić do pełni sił.

Włącz mu ulubioną kreskówkę

Chociaż zostawienie malucha przed telewizorem na kilka godzin, może się wydawać dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie marudził, że nie może wyjść z domu i że jest chory, to są to tylko pozory. Maluch może się nauczyć, że oglądanie kreskówek przez cały dzień jest czymś dozwolonym i normalnym. Gdy wyzdrowieje, to będzie chciał, żeby jego dzień wyglądał tak samo. Żeby uniknąć takich błędów wychowawczych, o wiele lepiej jest puścić dziecku jedną albo dwie bajki, a przez resztę czasu zająć go innymi zabawami. Mamy na nie jeszcze kilka pomysłów, więc zachęcamy do czytania dalej.

Lepienie z plasteliny

Pewnie znasz tę zabawę doskonale z dzieciństwa. Możecie wspólnie z maluchem wymyślać postacie i lepić je po kolei. Dziecko na pewno szybko wciągnie się w taką zabawę. Gdy uda mu się ulepić na przykład misia, to będzie z siebie bardzo dumne. Będzie się chciało pochwalić nim każdemu, kto je odwiedzi w czasie jego choroby. 

Malowanie obrazków

Możesz do tego wykorzystać kredki albo farby plakatowe. Dziecko z pewnością z chęcią narysuje dla Ciebie na przykład domek albo kwiatka. Malowanie rozwija u dziecka nie tylko kreatywne myślenie, ale również zdolności manualne. Uważaj tylko, żeby maluch, który wpadnie w szał tworzenia, nie pomalował przy okazji całego mieszkania.

Zabawa klockami

Klocki w tej sytuacji są bardzo uniwersalne, ponieważ można się nimi bawić zarówno na łóżku, jak i na podłodze. Dziecko z pewnością doceni nowy zestaw klocków, z którego będzie mogło sobie zbudować różne budowle albo pojazdy. Klocki mają to do siebie, że potrafią zając malucha na naprawdę długi czas. Na rynku jest bardzo duży wybór klocków. Można kupić maluchowi zarówno klocki plastikowe, jak i drewniane, które będą dopasowane do jego wieku i możliwości

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixel