Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Co na prezent dla 5,6 latka?

2017-09-15
Co na prezent dla 5,6 latka?

Spis treści

Uniwersalny pomysł na prezent dla dziecka

Jeśli nie znamy dobrze dziecka, dla którego szykujemy podarunek, powinniśmy postawić na bardzo uniwersalne rozwiązania. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po rozbudowane zestawy klocków, które pozwalają stworzyć wiele różnorodnych przedmiotów: budowli, pojazdów, zwierzaków czy robotów. Nie narzucają one tematyki konstrukcji, a co najwyżej proponują pewne połączenia poprzez dołączoną do zestawu instrukcję. Klocki na prezent to zatem zarówno dobry pomysł dla 6 latki, jak i 6latka, ale również dla młodszych dzieci. To świetny pomysł na prezent na dzień dziecka, urodziny czy podarunek pod choinkę. Z powodzeniem można zatem wybierać spośród zestawów klocków Morphun oraz rozważyć zestaw klocków drewnianych Ludus Woody.

 klocki drewniane klocki plastikowe   klocki morphun

Klocki zgodne z zainteresowaniami dziecka

Jeśli kupujemy prezent dla naszego dziecka lub dla kogoś, kogo innego, kogo świetnie znamy, na pewno nie będziemy mieć problemu z określeniem, jaka tematyka najbardziej mu odpowiada. W takiej sytuacji warto poszukać klocków o sprecyzowanym motywie przewodnim, dopasowanym do zainteresowań malucha. Mali pasjonaci dinozaurów na pewno ucieszą się z zestawu firmy Morphin, pozwalającego zbudować aż sześć stworzeń, dzięki którym otworzą własny park jurajski. 6 latki, które marzą o własnym torze wyścigowym, zdecydowanie ucieszą się natomiast z pudełka klocków z instrukcją pozwalającą stworzyć piękne pojazdy.

klocki pojazdy klocki dinozaury

Dlaczego klocki to świetny pomysł na prezent dla dziecka?

Klocki to nie tylko coś, co spowoduje pojawienie się uśmiechu na twarzy dziecka, ale również bardzo praktyczna zabawka. Pozwalają rozwinąć wiele umiejętności przydatnych maluchowi w jego dziecięcym świecie oraz w dorosłym życiu. Przyczyniają się do poprawy zdolności motorycznych oraz pobudzają kreatywność. Na pewno żaden z rodziców nie będzie miał obaw, że prezent może negatywnie wpływać na rozwój malucha, w przeciwieństwie do wielu nowoczesnych, świecących zabawek, których wygląd potrafi zniechęcić dorosłego.

Dużą zaletą klocków są również walory edukacyjne. Z powodzeniem można wykorzystać je do nauki podstaw matematyki lub rozpoznawania barw. Pozytywnie oddziałują również na koordynację wzrokową. Pozwalają zatem na naukę poprzez zabawę, która jest znacznie bardziej efektywna oraz pozytywniej przyjmowana przez dzieci. Wszystkie te zalety powodują, że klocki na prezent to zdecydowanie najlepszy wybór, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel