Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Top 10 klocków Meli

2022-10-24
Top 10 klocków Meli

Bogactwo możliwości zabawy dają klocki Meli, które pojawiły się na rynku w 2015 roku. Firma ta cały czas dynamicznie się rozwija. Z tego powodu w naszym sklepie znajduje się bardzo dużo interesujących rodzajów tych produktów. Klocki Meli wyróżnia, to, że są bardzo przyjemne w dotyku, a jednocześnie pozwalają budować najróżniejsze konstrukcje - zarówno 2D, jak i te trójwymiarowe. Z tego powodu są bardzo atrakcyjną zabawką dla najmniejszych dzieci, ale mogą zainteresować też starsze rodzeństwo.

Spis treści

Nasz bestseller, czyli klocki Meli Basic Travel Box

Na nadchodzące święta, podczas których często podróżujemy do swoich rodzin, dobrze sprawdzą się kompaktowe prezenty. Przykładem może być wygodna w przenoszeniu wersja zestawu klocków z serii Basic. Łatwość zabierania ze sobą to nie jedyna zaleta tego kompletu, bo w środku naszego Travel Box jest aż 500 elementów. Klocki Meli są niezwykle łatwe w łączeniu ze sobą, dlatego mogą się nimi bawić dzieci od 3 roku życia. Ponadto bardzo żywe i ładne kolory od razu rzucają się w oczy. Wszystkie klocki znajdujące się w zestawie mają ten sam kształt, dzięki czemu nasze dzieci nie mają ograniczeń dla swojej kreatywności. Opakowanie do przenoszenia klocków Meli ułatwi sprzątanie po wspólnej zabawie i jest wyposażone w wygodny uchwyt, dlatego z łatwością zabierzemy je na wszystkie rodzinne spotkania.

Klocki Meli Constructor do zabawy i nauki

Wybierając prezent dla dziecka pod choinkę, często chcielibyśmy, żeby była to zabawka, która rozwija i uczy. Klocki Meli Constructor będą okazją dla każdego dziecka, aby kształcić swoją kreatywność i korzystać z wyobraźni. Duża swoboda tworzenia, jaką daje uniwersalny kształt tych klocków, da możliwość połączenia swobodnej zabawy z nauką dla najmłodszych. Seria Meli Constructor jest dostępna dla popularnej kolekcji Meli Basic - najmniejsze klocki mają 2,5 cm wielkości, dzięki czemu jest bezpieczna dla dzieci od 3 roku życia. Jeśli chcielibyśmy zakupić zestaw Constructor, który pozwoli bawić się także młodszym dzieciakom, to w kolekcji Maxi te najmniejsze elementy mają aż 4,2 cm, co daje nam możliwość zabawy z dziećmi, które nie skończyły jeszcze 3 roku życia.

Meli Minis, czyli rozwijające klocki w kształcie puzzli

Meli Minis Pastel i Meli Minis Edu będą doskonałą propozycją na rozwijający wyobraźnię przestrzenną dziecka prezent. Załączone w środku instrukcje i propozycje przykładowych konstrukcji pomogą zacząć zabawę natychmiast po otwarciu prezentu. Wszystkie zestawy są pakowane w wygodne do transportu opakowania. Natomiast wybierając komplety powyżej 1000 elementów, otrzymujemy idealny do organizacji klocków pojemnik. Klocki Meli pomogą najmłodszym dzieciom w rozwoju ich umiejętności manualnych, można je także stosować do nauki kolorów, ponieważ wszystkie elementy mają bardzo atrakcyjne i wyraziste barwy. Wygodny kształt puzzli i bardzo przyjemny w dotyku materiał, sprawiają, że wszystkie konstrukcje są bardzo łatwe w budowaniu. Różnorodne kolory mogą także pomóc, kiedy chcielibyśmy zacząć naukę liczenia. Wielkość klocków w kolekcji Minis, czyli 1,5 cm, pozwala na tworzenie zarówno prostych konstrukcji 2D, jak i tych wymagających większej wyobraźni przestrzennej, czyli różnych budowli 3D.

Klocki Meli Emoti dla większej zabawy z klockami Maxi

Jeśli chcemy wybrać prezent, który rozszerzy zabawę z klockami Maxi, to warto zapoznać się z interesującym zestawem Meli Emoti. Komplet ma w sobie 12 elementów, które pasują do zestawów konstrukcyjnych z kolekcji Maxi. Do wszystkich stworzonych przez nas budowli, teraz możemy przy pomocy Meli Emoti dołączyć figurki w kształcie puzzli z naklejkami, które przedstawiają różne postacie i emocje. Ten dodatek pomoże ożywić wszystkie nasze konstrukcje - do nauki poprzez budowanie dołączymy także element zabawy.

Meli Minis Pastel, do tworzenia magicznych i fantastycznych obrazków i konstrukcji

Kolekcja Meli Minis Pastel dostępna jest w bardzo różnych zestawach, które mogą mieć od 200 do nawet 6000 elementów. W zależności od tego, czy będzie to pierwszy zestaw klocków, czy może kolejny taki prezent na święta, to możemy wybrać odpowiednią wielkość. W pudełku z zestawu Minis Pastel znajdziemy instrukcje z przykładowymi konstrukcjami, jednak nasze dziecko może także samo odkrywać, jak tworzyć przy użyciu klocków Meli. Kolekcja Minis Pastel ma bardzo przyjemne pastelowe kolory, dzięki czemu można kreować fantastyczne obrazki i konstrukcje, których kolory będą przypominać ulubione bajki.

Żywe kolory dla małych twórców i konstruktorów

Klocki konstrukcyjne z kolekcji Meli Minis Edu odznaczają się bardzo żywymi kolorami. Dostępne są zarówno w małych 200 elementowych paczkach, jak i w wygodnych opakowaniach do przechowywania klocków, które mogą mieć 6000 elementów. Bogata i bardzo kontrastująca kolorystyka pomoże w kreowaniu bardzo wyrazistych budowli i kształtów. Twoje dziecko z łatwością stworzy charakterystyczne rośliny, pojazdy, czy budynki, dzięki czemu będą mogły pochwalić się swoimi konstrukcjami i tworzyć nowe pomysły, lub próbować odtwarzać przykłady przedstawione przez twórców klocków Meli.

Wyjątkowy prezent na święta, który pozwoli połączyć zabawę z nauką

Klocki Meli Basic Constructor są dostępne w zestawach z 60 elementami, a także w dużych opakowaniach, które mają 2000 elementów. Małe zestawy na pewno pomogą w nauce kolorów i liczeniu, a małe dzieci stworzą z ich pomocą podstawowe konstrukcje. Przy większych zestawach dodatkową zabawę i większe możliwości budowy przestrzennych konstrukcji dają dodatkowe elementy takie jak koła, łączniki i sześciokąty. Za sprawą rozszerzenia uniwersalnych klocków w kształcie puzzli o te dodatkowe elementy, nasze dzieci mają możliwość stworzenia bardziej różnorodnych budowli. To sprawia, że dziecku, które ma już klocki Meli z kolekcji Basic, możemy kupić kolejny zestaw, który umożliwi mu stworzenie większej ilości interesujących konstrukcji.

Meli Basic Pink - pozwól na stworzenie nowych konstrukcji

Jeśli szukamy klocków, które pomogą uzupełnić już kupioną kolekcję Meli Basic, to doskonałą propozycją jest Meli Basic Pink. Są one wyposażone w nowe elementy. Rozszerzenie zestawu Meli Basic pomoże także w zabawie z rodzeństwem i innymi dziećmi, podczas której nie zabraknie im klocków do stworzenia własnych konstrukcji. Ponadto bogata paleta kolorów ułatwi zrealizowanie najciekawszych pomysłów każdego dziecka.

Stwórz tematyczne konstrukcje i rozszerz możliwość zabawy

Do kolekcji Meli Maxi, aby stworzyć całe tematyczne budowle i konstrukcje, warto dokupić zestawy Meli Emoti z elementami wojskowymi, policyjnymi, czy związanymi ze strażą pożarną. To będzie idealny prezent na święta, który pozwoli podczas wspólnej zabawy tworzyć całe bardzo kolorowe miasteczka, w których każda postać ma swoje emocje przedstawione na naklejkach, co umożliwi bardziej kreatywną zabawę.

Zabawa poprzez budowanie dla dziecka w każdym wieku

Meli ma w ofercie zestawy konstrukcyjne dostosowane do potrzeb dzieci o różnym wieku. Dla najmłodszych specjalnie przygotowano kolekcję Meli Maxi, w której najmniejsze klocki mają 4,2 centymetra, dlatego są bezpieczne dla dzieci poniżej 3 roku życia. Zarówno kolekcja Meli Basic, jak i Meli Minis, będzie świetną propozycją na prezent dla dzieci od 3 roku życia. Meli Minis mają elementy o wielkości 1,5 centymetra, a Meli Basic to już 2,5 centymetra. Meli Basic, Minis i Maxi są dostępne w zestawach Constructor, które umożliwią doskonałą zabawę podczas tworzenia kolorowych konstrukcji. Bogata paleta barw, to okazja do nauki zarówno nazw budowli, które stworzymy, jak i kolorów. Klocki Meli poprzez zabawę pozwalają rozwijać umiejętności manualne i są bardzo bezpiecznym prezentem dla najmłodszych dzieci.

pixel