Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Przedmioty codziennego użytku z klocków konstrukcyjnych

2017-06-05
Przedmioty codziennego użytku z klocków konstrukcyjnych

Spis treści

Przedmioty codziennego użytku z klocków

Z jakich klocków można zbudować pojemnik na kredki?
Właściwie dobór odpowiedniego zestawu klocków konstrukcyjnych ogranicza jedynie wyobraźnia. Można wykorzystać do tego elementy klocków Morphun. Taki pojemnik może mieć kształt otwartego prostopadłościanu, ale równie dobrze przyjąć formę walca. Najlepsze do tego wydają się uniwersalne zestawy, ale to tylko pozory – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko zbudowało takie akcesorium na biurko, wykorzystując zestaw Morphun 12 Robotów. Łatwo sobie wyobrazić entuzjazm dziecka, gdy miejsce w którym rysuje i maluje będzie ozdobione takim gadżetem zwieńczonym ramionami robota. Analogicznie można włączyć do takiej budowli inne zestawy klocków Morphun.

Zestaw uzupełniający klocków Morphun Junior 100 el.

Zestaw uzupełniający klocków Morphun Junior
Taki projekt pozwala z łatwością zrealizować zestaw klocków Incastro Cube M czy PlusPlus. Predestynuje je do tego oryginalny kształt zawartych elementów. Warto więc zachęcić dziecko do tego typu zabawy, by natychmiast móc obserwować jak samo wynajduje kolejne rozwiązania.

Klocki konstrukcyjne Incastro Cube M 40 el.

Klocki konstrukcyjne Incastro Cube M 40 el.
Inne pomysły na gadżety Pojemnik na długopisy jest jedynie przykładem – liczba możliwości jest niemal nieograniczona. Przykładowo dziecko może zbudować doniczkę, pojemnik na małe karteczki, pudełko na drobiazgi, uchwyt lub ramkę na zdjęcie, podstawkę pod wizytówki lub urządzenie mobilne oraz podkładkę pod kubek lub talerz. Do zbudowania tego ostatniego gadżetu mogą posłużyć zestawy klocków PlusPlus i Little Architect - Build a Picture, dzięki którym dziecko może stworzyć podkładkę, zawierającą ilustrację ze zwierzątkami czy wzorkami. Niewątpliwą zaletą takich gadżetów jest to, że gdy opatrzą się najmłodszym, mogą być natychmiast przebudowane. Nowy kształt i motyw z pewnością odświeży wystrój.

Klocki konstrukcyjne Little Architect - Build a Picture 900 el.

Klocki konstrukcyjne Little Architect - Build a Picture 900 el.
Konstruowanie replik przedmiotów codziennego użytku Jak się okazuje, dzieci bardzo dobrze bawią się w trakcie budowania konstrukcji, które mają być imitacją przedmiotów codziennego użytku. Mocno wciąga je realizowanie projektów za pomocą klocków takich jak Incastro Cube, które obejmują rzeczy takie jak aparat fotograficzny, krzesło, stół, fotel czy dron. Jak w każdym przypadku, tak i w tym można korzystać jedynie z wyobraźni i zachęcić dziecko do prób odtworzenia w formie klocków dowolnego przedmiotu z najbliższego otoczenia. Już sama próba odwzorowania komputera, wózka dziecięcego, mikrofalówki, wanny, teleskopu, wędki czy wiertarki może być bardzo ciekawym i rozwijającym wyzwaniem. Uwaga – część zaproponowanych konstrukcji nie jest ujęta w instrukcjach i do ich zbudowania może być potrzebne wykorzystanie kilku zestawów klocków konstrukcyjnych. Należy traktować je jedynie jako inspiracje, a nie wzorce.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

pixel