Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nauka poprzez zabawę, czyli zabawki edukacyjne dla 3 latka

2018-08-28
Nauka poprzez zabawę, czyli zabawki edukacyjne dla 3 latka

Spis treści

Zabawa klockami a rozwój dziecka

Kolorowe klocki konstrukcyjne Wise-i3 letnie dziecko z każdym dniem staje się coraz bardziej ciekawe otaczającego go świata – stara się go poznać i zrozumieć poprzez stopniowe odkrywanie rzeczy, które były mu dotychczas nieznane. Istotnym elementem życia 3 latka jest zabawa i to na niej maluch spędza większość swojego czasu. Poprzez gry i zabawy dziecko już od najmłodszych lat rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność, a także jest w stanie zdobyć nowe umiejętności.

Zabawa stanowi zatem znakomitą okazję do nauki, dlatego warto zadbać o to, by czas, jaki dziecko jej poświęca był dobrze wykorzystany. W tym celu warto sięgnąć po zabawki edukacyjne dla 3 latka, które pozwolą na wprowadzenie elementów dydaktycznych do codziennej zabawy.

Czego trzylatek może się nauczyć?

Nieoceniony wpływ na rozwój dziecka posiadają zabawki kreatywne dla 3 latka, które pobudzą jego wyobraźnię i pozwolą na realizację różnych pomysłów. Zabawki te występują w wielu modelach, różniących się formą, motywem przewodnim, czy liczbą elementów. Wśród tego typu zabawek możemy znaleźć także klocki konstrukcyjne, dzięki którym dziecko może dodatkowo rozwijać zdolności manualne oraz stopniowo uczyć się koncentracji i logicznego myślenia. Konstruowanie budynków, pojazdów, zwierząt czy przedmiotów codziennego użytku, wymaga od dziecka wyobraźni przestrzennej i precyzji – tym co dziecko zyskuje w zamian jest dobra zabawa oraz poczucie satysfakcji. Ułożona konstrukcja jest w stanie wprawić malucha w dumę, zachęcając go jednocześnie do dalszego działania.

Wiele modeli klocków dla najmłodszych pozwala na stopniowe wprowadzanie dziecka w świat kształtów, kolorów, zwierząt, muzyki, liter czy cyfr. Za pośrednictwem klocków, malec jest w stanie łączyć ze sobą różne elementy w taki sposób, aby np. otrzymać słowo lub proste działanie matematyczne. W ten sposób dziecko z łatwością utrwala zagadnienia, które zdążyło już poznać, jak i uczy się zupełnie nowych pojęć. Dzięki mnogości elementów, nasyconej kolorystyce i atrakcyjnej oprawie, taka forma nauki może stać się dla dziecka prawdziwą przyjemnością.

O czym pamiętać przy wyborze zabawki?

Wybierając zabawki edukacyjne dla 3 latka (np. takie jak tablica magnetyczna) w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na informacje od producenta na temat zalecanego wieku dziecka – zabawka przeznaczona dla innej grupy wiekowej może być dla malucha nieodpowiednia z uwagi na obecność zbyt małych elementów lub zbyt wysoki poziom trudności. W trosce o bezpieczną zabawę naszej pociechy, najlepiej sprawdzą się klocki duże, które uniemożliwią dziecku połknięcie któregoś z elementów. Warto pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się inaczej, dlatego warto sprawdzić, jaka forma zabawy najbardziej odpowiada naszej pociesze.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel