Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Czy klocki z literami mogą pomóc dziecku w nauce?

2018-08-21
Czy klocki z literami mogą pomóc dziecku w nauce?

Spis treści

Sześciolatek a nauka liter

Klocki Morphun - Litery i cyfry Nauka alfabetu może przysporzyć dziecku wiele trudności z zapamiętaniem wszystkich liter i ich pisowni, szczególnie w sytuacji, gdy nie próbowało ono wcześniej czytać, ani pisać. Na szczęście przyswojenie alfabetu i podstaw pisowni wcale nie musi być trudne. Aby ułatwić dziecku naukę, warto skorzystać z zabawek dydaktycznych, takich jak klocki z literami, dzięki którym nasza pociecha będzie w stanie stopniowo poznawać litery i je zapamiętywać. Jak to możliwe? W przypadku dziecka, najskuteczniejszą formą przyswajania wiedzy jest nauka poprzez zabawę. Atrakcyjna forma zabawek edukacyjnych pozwala wzbudzić zainteresowanie  6 latka i sprawić, aby nauka stała się przystępniejsza.

Jakie klocki dla sześciolatka będą odpowiednie?

Klocki edukacyjne dla 6 latka przeznaczone do nauki liter dostępne są w wielu różnych wariantach, mogących różnić się liczbą elementów, czy sposobem łączenia poszczególnych segmentów. W zależności od tego, na jakim etapie nauki znajduje się nasza pociecha, możemy wybrać oddzielny zestaw z małymi lub dużymi literami, jak i taki, który będzie zawierał kompletny zbiór liter. Wiele zestawów klocków posiada podział na samogłoski i spółgłoski, które są zaznaczone odmiennymi kolorami, a także często zawiera dodatkowe klocki z ilustracjami, mogącymi w znaczący sposób urozmaicić zabawę. W przypadku zabawy z literkami i obrazkami, zadaniem dziecka jest ułożenie odpowiednich wyrazów, za pomocą których możliwe jest nazwanie wybranych symboli. W ten sposób dziecko jest w stanie łatwiej zapamiętywać nowe słowa, jak również może skutecznie utrwalać zdobytą już wiedzę. Jeżeli zależy nam na tym, aby dziecko nauczyło się budować proste zdania, warto zwrócić uwagę na to ile literek jest zawartych w zestawie oraz czy zestaw ten zawiera dodatkowe spacje i znaki przestankowe. Zestaw klocków z dużą liczbą elementów oferuje dziecku wiele możliwości – umożliwia budowanie wieloliterowych wyrazów oraz mniej lub bardziej złożonych zdań. W ten sposób dziecko może wybrać taki poziom trudności, jaki odpowiada jego aktualnym umiejętnościom.

Czy klocki edukacyjne to dobry pomysł na prezent?

W skład zestawu wchodzą 4 typy modułów w trzech kolorach – czerwonym, żółtym i niebieskim. Klocki łączy się poprzez lekki docisk, podczas którego słyszy się ów charakterystyczny dźwięk. Rozłączenie wymaga odrobiny więcej siły, ale nadal jest stosunkowo łatwe. Klocki tworzą mocne i lekko elastyczne połączenia. Kształt elementów dobrano nieprzypadkowo. Wzorując się na konstrukcjach szkieletowych nowoczesnych budynków stworzono przestrzenne kształty umożliwiające budowanie lekkich, ażurowych obiektów. Zasady łączenia poszczególnych fragmentów są inne niż w tradycyjnych klockach, co stanowi dodatkowe wyzwanie, ale i bodziec rozwijający kreatywne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Co niezwykle istotne, trwałe połączenia klocków sprawiają, że stworzone formy mogą posłużyć jako rekwizyty do kolejnych zabaw – bez obawy o to, że rozpadną się przy najmniejszym ruchu.

Co znajduje się w zestawach klocków dla 6-latków?

Wybierając odpowiednie prezenty dla 6 latka, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, za pomocą którego nasza pociecha będzie w stanie połączyć dobrą zabawę z nauką. W sytuacji kiedy nasze dziecko uczęszcza do przedszkola lub rozpoczyna naukę w szkole, podarowanie mu zabawek edukacyjnych z pewnością będzie trafnym wyborem. Przy nauce pisania i czytania, pomocne mogą okazać się klocki z literami, za pomocą których dziecko będzie w stanie w łatwy i przyjemny sposób przyswoić zasady pisowni.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

pixel