Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Uniwersalne zabawki dla 5-latka - klocki konstrukcyjne

2019-09-05
Uniwersalne zabawki dla 5-latka - klocki konstrukcyjne

Spis treści

Czym są klocki konstrukcyjne? Jak sama nazwa wskazuje, z powodzeniem można z nich coś wybudować. Klocki konstrukcyjne są idealnym prezentem dla 5-latka, ponieważ rozwijają jego wyobraźnię, koordynację ruchową i uczą cierpliwości. Żeby coś zbudować trzeba czasu, trzeba dobrze to przemyśleć. To wszystko sprawia, że dziecko bawiąc się klockami zwiększa również swoją koncentrację i pomysłowość. Klocki tego typu najczęściej są wyprodukowane z plastiku lub drewna. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas zabawy nimi, ponieważ są one idealnie dopasowane do jego wieku.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi ułatwia naukę w szkole

Klocki konstrukcyjne to zabawka, która nie tylko rozwija wyobraźnię, ale również może sprawić, że pewne przedmioty w szkole będą dla niego prostsze do nauki. Dlaczego? Bierze się to stąd, że tworzenie budowli z klocków konstrukcyjnych uczy wyobraźni przestrzennej, która w dorosłym życiu przydaje się na przykład przy parkowaniu. Dziecku łatwiej będzie również między innymi na matematyce, ponieważ bryły geometryczne nie będą miały przed nim żadnych tajemnic.

Na matematyce przyda się również to, że dziecko szybciej nauczy się liczenia i szacowania po zabawie klockami. W dorosłym życiu łatwiej będzie mu zrozumieć na przykład programowanie lub nawet projektowanie budynków. A to wszystko dzięki klockom konstrukcyjnym. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że z klocków 5-latek z powodzeniem stworzy między innymi pojazdy, budowle oraz postacie. Dziecięca fantazja i kreatywność nie mają granic.

Chłopcy, którzy bawią się klockami konstrukcyjnymi, często odkrywają w sobie pasję do architektury. To wymarzona zabawka dla przyszłych architektów, inżynierów i budowniczych. Klocki zajmują dzieci przez bardzo wiele godzin, ponieważ można z nich tworzyć nieskończenie wiele budowli. W dodatku, jeżeli okaże się, że kupiłeś dla 5-letniego chłopca zbyt mały zestaw klocków, to zawsze możesz go uzupełnić o kolejny. Firmy produkujące klocki dla 5-latków zadbały o to, żeby poszczególne zestawy były ze sobą kompatybilne.

Ludus Stick&Build 126 el. Klocki konstrukcyjne

Klocki dla dzieci - rozwój zdolności manualnych poprzez zabawę

Klocki konstrukcyjne są dostosowane do wieku dziecka. Oznacza to, że dla najmniejszych dzieci, czyli na przykład 2-latków, klocki są stworzone w taki sposób, aby bardzo łatwo się łączyły, rozdzielały. Maluch w tym wieku nie ma jeszcze opanowanej koordynacji ruchowej i ciężko jest mu łączyć niewielkie elementy. Dlatego klocki dla 2 latków są najczęściej duże i proste w obsłudze. Natomiast 5-latek poradzi sobie już z większymi wyzwaniami. Warto kupić mu zestaw klocków konstrukcyjnych, który będzie zawierał śrubki lub zatrzaski. Dzięki temu 5-latek doskonale opanuje i zwiększy swoje zdolności manualne. W dodatku będzie mógł tworzyć trójwymiarowe maszyny, cierpliwie dokładając klocek do klocka.

W wielu zestawach klocków konstrukcyjnych istnieje możliwość wielokrotnego przebudowywania modeli bez uszkadzania klocków. Tego rodzaju klocki produkują między innymi firmy Loowi, Ludus, Marioinex, czy Meli. Klocki konstrukcyjne są doskonałą alternatywą dla bajki w telewizji, czy grania w grę na smartfonie.

 Klocki konstrukcyjne Meli Constructor Edu 1200 el.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel