Edukacyjne australijskie klocki Little Architect

Klocki w edukacji dziecka odgrywają niezwykle istotną rolę. Za ich pośrednictwem nasza pociecha już od najmłodszych lat stopniowo uczy się kreatywności, cierpliwości, czy logicznego myślenia. Zastosowanie klocków jako zabawek jest niezwykle wszechstronne, co sprawia, że stanowią one skuteczne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauka odbywa się w przystępny i interesujący dla dziecka sposób. To właśnie z myślą o rozwoju intelektualnym dzieci powstały klocki do układania z serii Little Architect. Do zestawów dołączone zostały karty pracy przeznaczone do budowania konkretnych obiektów. Każde pudełko zawiera kolorowe instrukcje, na podstawie których należy odtworzyć przedstawione ilustracje. Budowanie konstrukcji z klocków wymaga od dziecka spostrzegawczości oraz analizowania, w jaki sposób poszczególne elementy powinny zostać rozmieszczone.

Co warto wiedzieć o klockach Little Architect?

Klocki plastikowe cegły z serii Little Architect obejmują zestawy tematyczne z takimi motywami przewodnimi jak zwierzęta, litery i cyfry, czy postacie. Wykonując kolejne zadania, maluch uczy się planowania, jak również sukcesywnie zapamiętuje rozmaite kształty i zasady pisowni. W ten sposób dziecko nie tylko zdobywa przydatne umiejętności, ale także świetnie się bawi. Pokaźna ilość elementów w zestawach Little Architect sprawia, że zabawa szybko się nie nudzi. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, wszystkie zabawki wykonane zostały z trwałego i wysokojakościowego tworzywa. Zawarte w zestawach tabliczki dodatkowo zwiększają wytrzymałość konstrukcji, chroniąc je przed przypadkowym uszkodzeniem.
Jednym z głównych założeń serii klocków Little Architect jest efektywny i wszechstronny rozwój dziecka, uzyskiwany poprzez budowanie na dołączonych do poszczególnych zestawów kartach pracy. Czasami będą to postacie, zwierzaki lub inne dowolne elementy otaczającego młodego konstruktora świata (Build a Picture). Innym razem litery oraz cyfry (Zestaw Litery i Cyfry). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć zabawę kilkoma zestawami klocków, nakłaniając pociechę do tworzenia podpisów do swoich, wcześniej wybudowanych obiektów. Oprócz kreatywności oraz świetnej zabawy, dziecko przy okazji coraz lepiej opanowuje zasady ortografii oraz poprawnego zapisywania wyrazów. Imponująca jest również ilość części w każdym zestawie. W komplecie Little Architect-Build a Picture znajdziemy ich aż 900! Dołączone do zestawów tabliczki, znacznie uprzyjemniają i ułatwiają sam proces budowania, ponieważ pozwalają zaplanować wzajemne rozmieszczenie elementów oraz sprawiają, że powstała konstrukcja jest wytrzymała i nie ulegnie zniszczeniu, nawet po upadku z dużej wysokości.