Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nauka angielskiego za pomocą klocków – Morphun Wordphun

2020-05-12
Nauka angielskiego za pomocą klocków – Morphun Wordphun

Spis treści

Dziecko może uczyć się przez zabawę

Psychologowie oraz specjaliści zajmujący się edukacją dzieci, zgodnie twierdzą, że nauka przez zabawę umożliwia skuteczne przyswajanie wiedzy i ma wiele innych zalet. Jeżeli chcesz, żeby dziecko nauczyło się języka angielskiego, to wesprzesz ten proces, jeżeli spędzisz z nim czas. Wspólna zabawa może dać wiele radości. Każdy rodzic, nawet ten początkujący, powinien mieć w swoim domu chociaż jeden kompletny zestaw klocków. Bez względu na to, w jakim wieku jest Twoje dziecko. Można też zapytać znajomych, czy przypadkiem nie mają jakiś klocków do oddania. Wbrew pozorom jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, ponieważ maluchy często wyrastają z zabawy klockami lub po prostu dany zestaw już im się kompletnie znudził. Filozofia zero waste ciągle jest na czasie, więc lepiej jest oddać komuś niepotrzebne klocki, niż zwyczajnie wyrzucać je do najbliższego kosza na śmieci.

Jak wykorzystać klocki do nauki języka angielskiego?

Pierwszy sposób to obrazki. Zabawa jest bardzo prosta, ale daje naprawdę dobre rezultaty. Gdy dziecko uczy się nowych, angielskich słówek, to możesz poprosić je o to, żeby zbudowało dla Ciebie z klocków odpowiedniki tych słów. Jest to dobry pomysł na zabawę dla starszych dzieci, które opanowały już do perfekcji proces tworzenia budowli z klocków. Możesz powiedzieć maluchowi, żeby zbudował dla Ciebie na przykład pieska, kotka, samochodzik, samolocik, czy domek. Gdy dziecko, będzie wiele razy powtarzało dane angielskie słówko, to z pewnością zapamięta je na długo. Może nawet na całe życie? Możesz też wykorzystać zupełnie inną technikę do nauki angielskich słówek. Polega ona na tym, że przygotowujesz karteczki, na których napiszesz nazwy poszczególnych części garderoby. Pamiętaj jednak zawsze, żeby dopasować poziom słówek do stopnia zaawansowania Twojego dziecka. Następnie daj dziecku wylosować z tego całego zbioru jedną kartkę. Gdy macie to już za sobą, to niech Ci jej nie pokazuje, tylko od razu zabierze się do budowania z klocków budowli, którą ma na kartce. Twoim zadaniem, będzie odgadnąć, co to jest. Taka zabawa sprawi wiele frajdy, zarówno Tobie, jak i maluchowi. Możecie się też dzięki temu o wiele lepiej poznać i wzmocnić swoją więź. 

Bardziej zaawansowana forma zabawy-budowanie całych angielskich zdań

Zabawa klockami może być bardzo pomocna w nauce angielskiej gramatyki. Gdy Twoje dziecko musi aktualnie opanować jakiś konkretny czas, to wybierz zdanie z książki i poproś dziecko o to, żeby stworzyło z klocków pytanie lub przeczenie. Dziecko później samo może sprawdzić, czy dobrze wykonało zadanie. Odpowiedzi znajdują się w książce.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

pixel