Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki edukacyjne, które pomagają w nauce

2017-07-07
Klocki edukacyjne, które pomagają w nauce

Spis treści

Klocki edukacyjne pomagające w nauce

Okazuje się, że pośrednio na zdolności językowe wpływają wszystkie zabawki konstrukcyjne. Przyczynia się do tego ich pozytywny wpływ na rozwijanie zdolności manualnych u dzieci. Mowa jest bardzo mocno związana z tymi kompetencjami, ponieważ mówienie wymaga ogromnej precyzji ruchowej i ośrodki w mózgu odpowiedzialne za te czynności są ze sobą ściśle powiązane. Właśnie z tego powodu wiele osób wykonujących prace wymagające wyjątkowej precyzji (na przykład nawlekając nitkę na igłę) przygryza język. Wystarczy zresztą zwrócić uwagę na to, jak skomplikowane ruchy wykonują narządy aparatu mowy, w trakcie artykułowania jakiegoś łamańca językowego. W bogatej ofercie klocków znaleźć można również takie, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ułatwieniu nauki liter i tworzenia zdań. .

Klocki edukacyjne Morphun - Duże litery + 100 Obrazków 163 el.

Morphun - Duże litery + 100 Obrazków 163 el.

Zestaw składa się z liter i obrazków, które umożliwiają twórcze, ciekawe łączenie. Kolorowe elementy z pewnością przyciągną uwagę dzieci, pozwalając im na bezstresową naukę, połączoną z zabawą. Rekreacja może polegać na opisywaniu ilustracji lub przybrać formę gry słownej, w której z wylosowanych klocków trzeba ułożyć jakieś słowo. Możliwości jest naprawdę sporo – wystarczy jedynie uwolnić kreatywność. Niezależnie od formy spędzania czasu z tym zestawem klocków edukacyjnych, będzie ona skutkowała zwiększeniem zdolności językowych dziecka, zarówno w zakresie ortografii, jak i gramatyki.

W ofercie sklepu Klocki.edu.pl dostępne są również inne warianty zestawów klocków edukacyjnych z motywem liter. Znaleźć je można tutaj. Elementy tych zestawów można łączyć z innymi klockami Morphun, dzięki czemu mogą one przyozdobić samochodzik, statek, samolot, budynek lub być wykorzystane w inny, kreatywny sposób.

Rozwijanie zdolności matematycznych dzięki klockom edukacyjnym

Nawet konstruując pojazd, budowle lub zwierzątka dziecko kształtuje podstawowe kompetencje, które ułatwią mu radzenie sobie z matematyką. To nie wszystko! Budujące maluchy mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, ale muszą wykorzystywać królową nauk. Grupowanie elementów, liczenie ile ich potrzeba do zbudowania danego fragmentu konstrukcji czy wykorzystywanie geometrii klocków – każdy konstruktor jest małym Pitagorasem! Aby poznać jeszcze więcej faktów na temat pozytywnego wpływu zestawów konstrukcyjnych na rozwój zdolności matematycznych, warto zajrzeć do artykułu: Jak klocki wpływają na kształtowanie zdolności matematycznych?

 

Morphun - Duży zestaw matematyczny 350 el.

Morphun - Duży zestaw matematyczny 350 el.

Podobnie jak w przypadku zestawów edukacyjnych umożliwiających naukę liter, klocki matematyczne pozwalają na swobodne łączenie cyfr i symboli. Wysokiej jakości klocki charakteryzują się ciekawą stylistyką i nasyconą kolorystyką, co sprawia, że są niezwykle frapujące w oczach dzieci, uatrakcyjniając tym samym zabawę i naukę. Milusińscy mogą otrzymywać zadania i rozwiązania przedstawiać za pomocą konstrukcji z plastikowych klocków. Możliwości jest sporo, a dodatkowo można je łączyć z innym zestawami Morphun, dzięki czemu mogą stać się elementem różnorodnych konstrukcji. Jest to świetny sposób na przygotowanie pociechy do edukacji w szkole, który będzie budził w nich pozytywne skojarzenia. Nauka dzięki temu nie będzie wydawała się jedynie przykrym obowiązkiem, a raczej ciekawym, twórczym zajęciem, które może dostarczyć wiele satysfakcji.

Klocki edukacyjne Morphun Dźwignie i huśtawki 215 el.

Morphun Dźwignie i huśtawki 215 el.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

pixel