Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Integracja z rówieśnikami przy klockach magnetycznych. Niech puszczą wodze fantazji!

2021-01-15
Integracja z rówieśnikami przy klockach magnetycznych. Niech puszczą wodze fantazji!

Magnetyczne klocki to drewniana zabawka w wesołych kolorach i kształtach, które można łączyć pod względem wysokości i długości. Klocki posiadają wbudowane magnesy, które jeszcze bardziej ułatwiają układanie i budowanie wysokich magicznych wież i konstrukcji. Rozwijają także koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację, zapewniając maluchowi wiele godzin zabawy. Poznaj nasz przepis na wspaniałą zabawę z wykorzystaniem klocków magnetycznych, dzięki którym dzieci wspólnie tworzyć będą przeróżne konstrukcje przestrzenne.

Spis treści

Klocki drewniane magnetyczne to zabawa bez ograniczeń 

Sam magnes dla dzieci jest niesamowitym elementem, wzbudzającym zainteresowanie i zaciekawienie. Włączenie go do zabawek okazuje się świetnym pomysłem! Drewniane klocki magnetyczne szybko stały się hitem wśród dzieci. W młodym wieku dzieci są ciekawe wszystkiego, co ich otacza. Obowiązkiem rodzica jest zapewnienie dzieciom zdrowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Nawet samo danie dzieciom zabawki, takiej jak klocki magnetyczne (na przykład klocki drewniane magnetyczne Kooglo Basic Color 50 elementów) przyspieszy rozwój dziecka, a także będzie doskonałą alternatywą do kreatywnej zabawy w szerszym gronie.

Klocki magnetyczne to zabawki edukacyjne dla dzieci, które zawierają plastikowe lub drewniane klocki z wbudowanymi magnesami. Mają różne kształty i kolory, mogą wspomóc dziecko w uczeniu alfabetu czy cyfr. Zabawa inteligentnymi zabawkami to nie tylko rozwój dziecka, ale także wzbudzenie miłości do nauki na całe życie.

Kiedy dziecko buduje konstrukcje przy pomocy klocków magnetycznych, uczy się wielu rzeczy, takich jak kreatywność, rozwój fizyczny i umiejętności krytycznego myślenia. Wszystkie te zmiany są ważne dla rozwoju dziecka, pomagają dzieciom w podejmowaniu dobrych decyzji życiowych, są w stanie tworzyć unikalne i ciekawe pomysły, a wreszcie pomagają im rozwinąć zdrowe i precyzyjne zdolności motoryczne.

Dlaczego warto używać klocków magnetycznych dla dzieci? 

Klocki magnetyczne to zabawki wysoce edukacyjne. Są bezpieczne dla dzieci już od pierwszego roku życia. Każdy klocek dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego jest starannie zaprojektowany, aby był przyjazny dla dzieci. W rzeczywistości nie są one ciężkie, a ich krawędzie nie są ostre, więc dzieci nie zostaną zranione podczas wspólnej zabawy.

Ponieważ klocki dla dzieci są wykonane z drewna, nie stanowią dla nich zagrożenia, nawet gdy wkładają je do ust, co przecież może zdarzać się bardzo często wśród najmłodszych. Wielu rodziców kupuje drewniane klocki magnetyczne ze względu na to, że są łatwe do czyszczenia i oferują wielokolorowy wzór, który jest bardzo atrakcyjny dla dzieci do zabawy.

Zalety magnetycznych klocków konstrukcyjnych dla małych dzieci 

Proces budowania bloków magnetycznych jest potężnym narzędziem edukacyjnym dla dzieci, ponieważ pomaga poprawić ich zdolności umysłowe i fizyczne. Oto tylko niektóre ze wspaniałych korzyści, jakie mogą uzyskać Twoje dzieci nawet w młodym wieku, wspólnie się bawiąc:

  • rozwój języka,
  • pobudzenie kreatywności,
  • rozwój umiejętności rozwiązywania problemów,
  • rozwój umiejętności społecznych i motorycznych,
  • rozwój rozumowania wizualno-przestrzennego.

Aby bawić się klockami magnetycznymi, po prostu naucz swoje dzieci łączenia klocków ze sobą. Jest to łatwiejsze do zrobienia, ponieważ każdy klocek ma na sobie magnesy. Po prostu umieść jeden blok na drugim, blisko siebie, a klocki zostaną ze sobą połączone. To naprawdę proste! Dzieci mogą budować dwuwymiarowe lub trójwymiarowe kształty, takie jak dom i zamek czy szereg innych konstrukcji, które tylko sobie wymarzą!

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel