Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dlaczego warto bawić się z dzieckiem?

2021-07-10
Dlaczego warto bawić się z dzieckiem?

Zabawa jest głównym zajęciem małych (i nie tylko!) dzieci. Według niektórych przeprowadzonych badań mówi się, że dzieci bawią się około 15 tysięcy godzin w pierwszych sześciu latach życia! Dużo, prawda? Pokazuje to, że warto poświęcić dużo uwagi zabawom dziecięcym, a także aktywnie uczestniczyć w tych przepełnionych energią i śmiechem chwilach, które dziecko zapamięta na długo.

Spis treści

Zabawy wśród najmłodszych często nie muszą mieć określonego celu - sam fakt układania klocków, porządkowania czy segregowania elementów może być rozrywką na wiele godzin w ciągu dnia. Niezależnie od tego czy dzieci wybierają klocki drewniane, samochodziki czy inne, kreatywne zestawy, bawią się doskonale, po swojemu. W zabawie dzieci podążają za własnymi potrzebami, zainteresowaniami i pomysłami bez względu na wszystko.

Korzyści wspólnej zabawy z dzieckiem

Podczas zabawy dzieci spontanicznie wprowadzają swoje myśli i uczucia oraz wypróbowują wszystkiego na swój sposób. To niesamowite poczucie wolności i swobody, a także ogromnej satysfakcji. W zabawie dzieci aktywnie i intensywnie zajmują się sobą i swoim otoczeniem. Dlatego gra oferuje idealne warunki do pomyślnego procesu uczenia się we wszystkich obszarach rozwoju dziecka. Jest to czas, w którym jako rodzic warto aktywnie uczestniczyć, inspirować dziecko i podsuwać mu nowe pomysły i nawet stawiać wyzwania! Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą wspólna zabawa z pociechą:

1. Wspólna zabawa z dzieckiem - rodzic zawsze na posterunku!
Są sytuacje, kiedy dziecko może nie mieć rówieśników do wspólnej zabawy. Może to mieć związek z mieszkaniem w danej lokalizacji, bądź czysto demograficzny. W takich sytuacjach jako rodzic jesteś wszystkim, czego Twoje dziecko potrzebuje, aby spędzić wspaniały czas. Wspólna gra w piłkę, badmintona czy układanie budowli z klocków to tylko wybrane pomysły, które możesz zrealizować wraz ze swoją pociechą. Dla dziecka zawsze będziesz najlepszym kompanem do gier i zabaw.

2. Zapewniasz ważny, aktywny wzór do naśladowania
Kiedy bawisz się z dzieckiem, pokazujesz, że zabawa nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest mile widziana! Możesz zaproponować szereg aktywności fizycznych, bądź zabawę bardziej stacjonarną, wykorzystując klocki dla dzieci. Wspólna zabawa pomoże modelować umiejętności, które będą kluczowe w przyszłości - zdrową rywalizację, kreatywność i towarzyskość. Jednego możesz być pewien podczas spędzania czasu z pociechą - Twoje dzieci bacznie będą Cię obserwować i starać się naśladować. Zabawa daje więc szeroką przestrzeń do wpajania wartości, które zaprocentują po latach!

3. Pomagasz rozwijać umiejętności ruchowe
Podstawowe umiejętności ruchowe muszą zacząć rozwijać się już od najmłodszych lat, aby dzieci były sprawne fizycznie. Są to podstawowe umiejętności życiowe, które są równie ważne jak nauka czytania i pisania, dlatego czas spędzony na świeżym powietrzu podczas zabaw wymagających koordynacji i skupienia będzie czasem wykorzystanym w stu procentach! Kiedy wprowadzasz swoje dzieci na drogę aktywności ruchowych, dbasz o ich przyszłość. W konsekwencji najmłodsi będą bardziej skłonni do cieszenia się lepszym zdrowiem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

4. Motywujesz w kierunku osiągania sukcesów
Ciągle pojawiają się nowe badania dotyczące pozytywnej korelacji między wspólną aktywnością, a rozwojem dziecka. Warto więc poświęcić choćby 30 minut dziennie na konstruktywną i szalenie ciekawą zabawę z pociechą, by już po kilku latach zebrać owoce tej pracy w postaci braku problemów dziecka z kontaktem z rówieśnikami, nauką czy skupieniem i umiejętnością logicznego myślenia.

Klocki dla dzieci to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu

W niektórych pokojach dziecięcych można poczuć się prawie jak w sklepie z zabawkami. Rodzice lub dziadkowie często, chcąc jak najlepiej, kupują dziecku nowe zabawki, aby je stymulować i zachęcać lub po prostu sprawiać przyjemność. Warto jednak postawić na jakość, nie ilość, wybierając zabawki, z których dzieci będą czerpać przyjemność nawet przez wiele lat. Klocki plastikowe, podobnie zresztą jak ich drewniane odpowiedniki to zawsze świetny pomysł na prezent dla najmłodszych. Klocki konstrukcyjne Meli Basic 50 el. mogą być wspaniałą inspiracją na wręcz niekończącą się zabawę! Prezentowany model jest przeznaczony nawet dla najmłodszych dzieci, które mogą tworzyć pojazdy, zwierzęta czy rozmaite budowle. Zachęcające do zabawy kolory klocków i najwyższej jakości materiał wykonania to cechy, których z pewnością poszukujesz szukając zabawek dla dziecka.

Klocki konstrukcyjne Meli Minis 400 el. to z kolei propozycja pełna niespodzianek! 400 elementów umożliwi dziecku tworzenie fascynujących i kreatywnych konstrukcji. Co ważne, elementy można łączyć w ramach produktów z tej samej serii, więc możesz stopniowo poszerzać kolekcję klocków, jakimi zainteresowane będzie Twoje dziecko!

Jest wiele świetnych powodów, aby bawić się z dziećmi. Każda forma wspólnej aktywności będzie najlepszą inwestycją w rozwój Twojej pociechy. Sprawdź kolekcję naszych klocków magnetycznych, drewnianych i konstrukcyjnych, które zachęcą Was do wspólnej, wielogodzinnej zabawy pełnej radości i satysfakcji!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel