Klocki dla trzylatka

Dla trzylatka każdy dzień to nieustanna okazja do zabawy, rozwijania swojej wyobraźni i… niezależności. To też moment, gdy maluch pyta wszędzie, o wszystko – a naśladowanie i udawanie stanowią integralną część każdego jego zajęcia. Z myślą o tym wszystkim powstały specjalne klocki dla dzieci w tym wieku – które je zainteresują, zajmą, dadzą rodzicom chwilkę wytchnienia.

Zabawki edukacyjne dla trzylatka

Proponowane klocki dla 3 latka to równocześnie zabawki edukacyjne. To sprawia, że mogą się nimi nie tylko bawić, ale też podczas przyjemności zdobywać nową wiedzę, rozwijać posiadane umiejętności. Dzieci w tym wieku bardzo cenią sobie indywidualność, a te kreatywne klocki dla trzylatków na pewno pomogą im wyrazić siebie poprzez fantazyjne budowle. Polecamy te bezpieczne i kolorowe zabawki magnetyczne dla 3 latka, które na pewno zapewnią długie godziny radosnego zajęcia i to bez względu na to, czy mowa o chłopcu, czy dziewczynce. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wybrania pośród niej miłego upominku dla swojego szkraba. Zapewniamy poradę i dobrą cenę. Wszystkie zabawki dla trzylatka znajdą Państwo w tej kategorii.

Jakie klocki dla 3 latka wybrać?

Wybierając klocki dla dzieci w wieku 3 lat, przede wszystkim musimy uwzględnić wiek rozwojowy malucha. Jego zdolności poznawcze są coraz większe i dlatego wymagają odpowiedniego zaspokajania nowymi zabawkami. Dobór klocków według wieku jest również wyjątkowo istotny ze względu na dobrą zabawę. Klocki wybrane "na wyrost" nie sprawiają dziecku tyle zabawy ze względu na złożoność formy czy też łączenia. Wśród klocków dla 3 latka należy zwrócić uwagę na klocki Morphun Junior Starter, których elementy oraz instrukcje są dedykowane dla właśnie takiego wieku. Modele z instrukcji są proste do zbudowania, co wzmaga zwiększanie pewności siebie u dziecka. Kolory są wyraziste, a kształty dobrze rozwijają sensorykę dłoni. Dobrze również sprawdzą się zabawki dla trzylatka z grupy klocków Wise-i, których łatwe połączenia pozwalają na długą i ciekawą zabawę. Instrukcje oczywiście pomagają dziecku zrozumieć ten system klocków konstrukcyjnych.

Klocki dla trzylatka - zabawa i nauka jednocześnie!

Dobra zabawa to przede wszystkim dobrze dobrane zabawki, a klocki edukacyjne dla trzylatka są najlepszym przykładem na to, że łączenie zabawy z nauką może być łatwe i ciekawe dla dziecka. Klocki dla trzylatka to nieskończenie wiele możliwości tworzenia, jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia. Zabawka dla 3 latka musi być przede wszystkim ciekawa i mieć swoją stronę edukacyjną.

Dzieci w wieku 3-lat zauważalnie prezentują nam, czym szczególnie się interesują. Aby upominek spełnił oczekiwania, należy wziąć pod uwagę następujące cechy. Klocki powinny rozwijać umiejętności, muszą być dobrej jakości oraz muszą być trwałe, aby służyły dziecku dłużej. Dzieci w wieku 3-lat często stają się już przedszkolakami i zaczynają integrować się z innymi dziećmi. Zabawa klockami sprawia, że dzieci uczą się dzielić oraz bawić się w grupie. Klocki dają również możliwość zabawy większej liczby dzieci.

Poszukując idealnych klocków dla przedszkolaków, warto wziąć pod uwagę stopień trudności i zwracać uwagę na zamieszczone informacje dotyczące wieku dzieci. Bezpieczeństwo użytkowania zabawek kreatywnych dla 3-latków musi być na pierwszym miejscu przy ich wyborze. Zwracajmy uwagę na oznaczenia i certyfikaty oraz nie wybierajmy zabawek kreatywnych dedykowanych starszym dzieciom. Zamiast tego zupełnie niepotrzebnie zafundujemy stres, niejednokrotnie łzy rozczarowania, że coś się nie udaje. Producenci zabawek dla dzieci wiedzą, od jakiego wieku ich produkt spełni oczekiwania dzieci. 3-latki chętnie bawią się klockami. Stanowią dla nich wyzwanie w kreowaniu własnego dziecięcego świata. Świetnie sprawdzają się klocki o dużych elementach, łatwe w łączeniu. Duża ilość elementów pozwoli na zabawę z rówieśnikami.Mamy duży wyborów klocków dla tej kategorii wiekowej. Doskonałym pomysłem będą klocki Morphun, Meli, Wafle, Mobilo oraz tablice magnetyczne. Wszystkie klocki w tej kategorii wiekowej będę miały duże elementy oraz bezpieczne kształty. Radość sprawią również klocki magnetyczne ze wszystkimi niezbędnymi certyfikatami zapewniającymi bezpieczną zabawę.