Klocki wg wieku

Zabawki dla każdego

Klocki to szczególna grupa zabawek, która jest uwielbiana przez dzieci w każdym wieku. Łączenie rozmaitych elementów i wznoszenie konstrukcji to angażująca forma zabawy, która nigdy się nie nudzi – nic dziwnego, że po klocki sięgają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Na stronie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór klocków, począwszy od zabawek konstrukcyjnych, po klocki edukacyjne dla dzieci. Poszczególne zestawy zawierają zróżnicowane elementy o odmiennych kształtach i łączeniach, które pozwalają na kreowanie zarówno prostych budowli, jak i złożonych konstrukcji w formie pojazdów, zwierząt, czy dinozaurów. Istotne jest, aby wybrana zabawka była nie tylko dostosowana do preferencji naszego malucha, ale również do jego wieku.

Klocki a wiek dziecka

Klocki znajdujące się w naszej ofercie zostały podzielone na kategorie wiekowe, dzięki czemu z łatwością odnajdą Państwo interesujące modele zabawek. Wiek dziecka jest jednym z kluczowych czynników w kwestii doboru odpowiednich klocków. Czynnik ten związany jest między innymi z etapem rozwoju dziecka, a także z bezpieczeństwem. Klocki dla małych dzieci różnią się pod wieloma względami od klocków dedykowanych dzieciom w wieku szkolnym – zabawki te posiadają najczęściej niewielką ilość elementów, których wielkość i kształt uniemożliwia maluchowi ich połknięcie. Z kolei starsze dzieci doskonale wiedzą, w jaki sposób korzysta się z zabawek, jak również posiadają konkretne umiejętności, dzięki którym są w stanie samodzielnie kreować nawet złożone konstrukcje, dlatego warto zadbać o to, aby wybrany model klocków realizował ich potrzeby. Kierowanie się kryterium wiekowym jest szczególnie ważne, w przypadku kiedy wybieramy klocki edukacyjne dla naszej pociechy – wybór zabawki powinien być w pełni dostosowany do wiedzy dziecka i jego umiejętności. Klocki o zbyt wyśrubowanym poziomie trudności mogą skutecznie zniechęcić malucha do dalszej zabawy i na odwrót – zbyt niski poziom trudności sprawi, że zabawka szybko zostanie odłożona w kąt. W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze naszych produktów, oferujemy Państwu pomoc i fachowe doradztwo.

Jeśli jest jakaś zabawka, którą lubią się bawić wszystkie dzieci – bez względu na wiek czy płeć – to na pewno będą to klocki! Ważne jest jednak to, by dostosować poziom trudności układania i inne dodatkowe cechy klocków do aktualnych możliwości i preferencji maluchów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy praktyczną kategorię, w której wszystkie oferowane przez nas klocki dla dzieci zostały podzielone wg klucza wieku. To dzięki temu każdy kto szuka pomysłu na prezent dla 6 latka z łatwością znajdzie w naszym sklepie klocki plastikowe idealnie dopasowane do jego potrzeb. Tak samo, jeśli komuś potrzebne są zabawki dla 4 latka – też może szybko i wygodnie dotrzeć u nas do tych najbardziej odpowiednich. Jedno jest pewne - bez względu na to, w czyje rączki trafią proponowane przez nas zabawki kreatywne, to w każdym przypadku są to produkty sprawdzane pod każdym kątem, dlatego w 100% bezpieczne dla każdego młodego miłośnika twórczych zabaw. Zapraszamy do skorzystania z oferty, służymy również fachową poradą przy doborze.