Klocki z literkami i cyferkami

Klocki z literkami mogą być doskonałym uzupełnieniem zabawy każdego małego budowniczego. W większości przypadków klocki te zawierają podobne elementy jak zwykłe klocki edukacyjne czy też klocki konstrukcyjne. Łączenie zabawy z nauką jest ciekawym sposobem na rozwój dziecka bez względu na jego wiek. Dzięki temu dziecko przyswoi nowe umiejętności a dodatkowo będzie zainteresowane kolejnymi elementami dla swoich budowli. Tego typu klocki mogą być doskonałym uzupełnieniem standardowych zestawów klocków Morphun czy też Wise-i. Klocki z literkami są kompatybilne z podstawowymi zestawami z danej grupy. Łatwo się łączą i mogą być ciekawym prezentem dla 6 latka.

Nauka liczenia - klocki z cyferkami

Klocki z cyferkami natomiast, to nieograniczone możliwości rozwijania zdolności grupowania czy też liczenia. Zabawa w przeliczanie poszczególnych klocków i dokładanie do nich odpowiednich cyfr to uzupełnienie edukacji wczesnoprzedszkolnej. W późniejszym okresie również używanie działań matematycznych pokazanych na klockach edukacyjnych pozwoli na łatwiejsze zaznajomienie się z podstawowymi działaniami matematycznym takimi jak dodawanie czy odejmowanie. Nauka liczenia to ciekawe urozmaicenie każdej zabawy - tym bardziej, że klocki plastikowe łatwo się łączą i są w pełni bezpieczne nawet dla młodszych dzieci.