Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zabawki dla najmłodszych - co wybrać i dlaczego?

2018-10-30
Zabawki dla najmłodszych - co wybrać i dlaczego?

Spis treści

Czy klocki to dobry wybór?

Klocki edukacyjne a naukaMałe dzieci chłoną wiedzę z każdego doświadczenia pojawiającego się w ich jeszcze tak krótkim życiu. Najczęściej nauka przebiega poprzez zabawę. To przyjemna, a zarazem użyteczna czynność, której warto poświęcić więcej czasu. Możemy jednak sprawić, by nasz maluch czerpał z niej jeszcze więcej, dobierając odpowiednie formy zabawy, a także same zabawki. Jedną z ciekawszych opcji na rynku zabawek są klocki. Dlaczego?
Zabawa klockami dostarcza maluchowi całe spektrum bodźców. Stymuluje rozwijający się wzrok, rozwija i poprawia zdolności manualne, uczy koncentracji i myślenia przestrzennego. Są także znakomitym sposobem na naukę kontrolowania emocji. Na rynku mamy także ogromny wybór zabawek dla dzieci, takich jak na przykład klocki konstrukcyjne, dzięki czemu możemy dopasować je zarówno pod kątem wieku, jak i osobistych preferencji smyka.

 Jaki rodzaj klocków wybrać dla małego dziecka?

Decydując się na prezent dla dziecka w postaci klocków, przede wszystkim warto poszukać takich, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Dopilnowanie tego aspektu to niemal  połowa sukcesu. Jednak kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest więcej. Niezależnie od wyboru producenta, warto upewnić się, czy materiały, z jakich wykonane są zabawki, są bezpieczne i nietoksyczne. Powinny być one także jak najwyższej jakości, aby zapobiec ryzyku niebezpiecznego uszkodzenia ich przez dziecko i ewentualnego skaleczenia. Nie mniej ważne jest dostosowanie klocków do wieku naszego dziecka. Zazwyczaj zabawki mają specjalne oznaczenia grup wiekowych, dla których są przeznaczone. Wybierając klocki dla najmłodszych, szukajmy tych z oznaczeniami 2+, lub 3+.

Klocki dla dzieci w wieku 3 lat - czym się wyróżniają?

Klocki dla 3-latka lub 2-latka zostały specjalnie przygotowane z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Są tak skonstruowane, by zapewnić maluchom bezpieczeństwo podczas zabawy, ale także, aby dostarczyć im maksimum radości. Nie mniej ważny jest wymieniony wcześniej aspekt edukacyjny. Klocki to świetna alternatywa dla innych zabawek, niosąca za sobą mnóstwo nauki poprzez zabawę. Pamiętajmy jednak, że zabawki powinny nieść przede wszystkim radość dziecku i ten aspekt powinien być kluczowy przy ostatecznym wyborze.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel