Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Wybieramy prezent dla 6 latka. Czy klocki to dobry pomysł?

2018-08-14
Wybieramy prezent dla 6 latka. Czy klocki to dobry pomysł?

Spis treści

Na jakim etapie znajduje się sześciolatek?

Drewniane klocki Woody TechSzukanie właściwego prezentu dla dziecka w wieku 6 lat może stanowić dla rodziców nie lada wyzwanie. Dzieci w tym wieku uczęszczają już do przedszkola lub właśnie rozpoczynają edukację w szkole podstawowej. U sześcioletniego dziecka rozwój intelektualny następuje bardzo szybko – w tym wieku jest ono w stanie szybko przyswajać nową wiedzę, jest ciekawe świata, jak również staje się bardziej wymagające względem otoczenia.

Na tym etapie życia dziecka zaczynają się kształtować zainteresowania, które kilkulatek może zechcieć rozwijać w przyszłości. Chcąc wesprzeć rozwój dziecka, warto więc zastanowić się nad prezentem, który będzie zawierał zarówno walory dydaktyczne, jak i rozrywkowe. Trafionym pomysłem na prezent mogą okazać zabawki edukacyjne dla 6 latka, łączące naukę z dobrą zabawą.

Jakie zabawki edukacyjne dla 6 latka będą odpowiednie?

Wybierając prezent dla 6 latka, w pierwszej kolejności warto zastanowić się, na jakim etapie znajduje się nasza pociecha. Co lubi? W jaki sposób najchętniej spędza czas? Odpowiedzi na powyższe pytania mogą skutecznie nakierować nas na wybór odpowiedniego prezentu. Jednymi z najpopularniejszych i zarazem najbardziej uniwersalnych zabawek są klocki. Zabawki te nie tylko pozwolą pobudzić w naszym dziecku kreatywność i chęć do nauki, ale również mogą dostarczyć mu mnóstwo frajdy. Wśród zestawów dedykowanych sześciolatkom można znaleźć zarówno wieloelementowe zestawy, pozwalające na stworzenie złożonych konstrukcji, klocki kreatywne, jak również zestawy edukacyjne, wspierające naukę liter, matematyki czy umiejętności logicznego myślenia. W przypadku dziecka, przyswajanie wiedzy poprzez zabawę jest najskuteczniejszą formą nauki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając zabawki edukacyjne dla 6 latka, warto zwrócić uwagę na takie modele, które będą odpowiadały potrzebom naszej pociechy oraz jej zainteresowaniom. Klocki edukacyjne powinny stanowić dla dziecka wyzwanie, które pobudzi jego umysł. Tego typu zabawki nie powinny szybko się znudzić, jak również nie powinny stanowić źródła frustracji, pod warunkiem, że ich poziom trudności będzie dostosowany do umiejętności naszej pociechy. W tym celu warto zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas model jest przeznaczony dla grupy wiekowej, w której znajduje się nasze dziecko. Dobrym pomysłem jest wybranie klocków edukacyjnych, oferujących różne poziomy zabawy, co pozwoli sześciolatkowi na samodzielne określenie trudności wyzwania, którego chciałby się podjąć. Klocki, poza walorami edukacyjnymi, wspierają także koncentrację i kreatywne myślenie. Możliwość tworzenia różnorodnych konstrukcji to atrakcyjna forma zabawy, która może dostarczyć dziecku mnóstwo frajdy i satysfakcji.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel