Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Twórcze i kreatywne myślenie z klockami Korbo

2021-09-20
Twórcze i kreatywne myślenie z klockami Korbo

Budowanie z klocków pojazdów, które mogą jeździć dzięki ruchomym kółkom to dla dzieci pyszna zabawa. Składanie "łazika" z części, a potem jego uruchamianie daje naszym pociechom wiele satysfakcji. Im więcej elementów w pudełku, tym znaczniejsza ilość zbudowanych hummerów jednocześnie. To także konstruowanie innych maszyn, którymi można poruszać. Dzieci uczą się przy tym cierpliwości, planowania, a w przedszkolu w grupie lub w domu z rodzeństwem współpracy.

Spis treści

Dlaczego warto dać dzieciom klocki konstrukcyjne Korbo?

Każde dziecko lubi samo budować zabawki. Jeżeli po złożeniu poszczególnych elementów maszyna się porusza, dziecko czuje się dowartościowane. Cieszy się, że mu się udało skonstruować dzieło, które działa. Rośnie u dziecka wiara w siebie, iż potrafi ono złożyć coś, czym może się później bawić godzinami. Może też rozłożyć swój twór na czynniki pierwsze i wybudować inną rzecz z tych samych elementów.

W skład klocków Korbo wchodzą koła zębate, dzięki którym można stworzyć wiatraki, samochodziki, karuzelę i inne rzeczy. Jeżeli dziecko wykorzysta do tego celu swoją umiejętność planowania przestrzennego popartego logiką - sukces murowany! Zabawki będą się poruszać za pomocą mechanicznego wprawiania ich w ruch. Wiatrak będzie kręcił skrzydłem. Samochodzik będzie miał ruchome koła, a karuzela będzie się obracać.

Klocki w zestawie korbo to oprócz zębatych kół także podstawki i podłużne rurki, by dany model mógł być prawidłowo zbudowany. Są także komplety klocków, z których buduje się konkretne maszyny i pojazdy. Wówczas oprócz podstawowych elementów (wyżej wymienionych) są części np. kierownicy motocykla, platformy, ośki, koła na ogumieniu itd.

Co rozwijają klocki konstrukcyjne Korbo?

Każde klocki konstrukcyjne wyrabiają u dzieci:

 • myślenie,
 • umiejętność współpracy w grupie,
 • wyobraźnię przestrzenną,
 • koordynację wzrokowo ruchową,
 • chwytliwość dłoni i palców (zdolności manualne),
 • cierpliwość,
 • umiejętność odwzorowania narzuconego modelu przez producenta,
 • realizowanie własnych pomysłów (kreatywność i odwaga),
 • umiejętność nazwania swojego tworu.

Klocki Korbo oprócz powyższych kreują w przedszkolakach:

 • logiczne myślenie,
 • umiejętność planowania.

Tematyczne klocki dodatkowo uczą innych przydatnych w życiu umiejętności np. zasad ruchu drogowego.

Klocki Korbo Trombela 17 el.

Jakie klocki dla dzieci w zależności od wieku?

W grupie mieszanej znajdują się przedszkolaki w wieku od 3 do 5 lat. Każde zatem dziecko będzie wymagało innego podejścia ze strony nauczyciela. Dobrze najmłodsze dzieci będą się bawić klockami konstrukcyjnymi Korbo, które mają mało elementów. Każdy trzylatek powinien mieć do dyspozycji własny zestaw klocków. 18 sztuk w zestawie wystarczy, by dziecko mogło kreatywnie spędzić czas.

Podobnie jest u czterolatków, ale one są już w stanie dzielić się z innymi dziećmi zabawkami, którymi się bawią. Można więc dać malcom po komplecie klocków o tej samej tematyce. Po zbudowaniu swych maszyn będą mogły wymyślić sobie wspólne zajęcie. Jeśli zechcą bawić się w większej grupie rówieśników, pomysłów na zwroty akcji będzie dużo. Za tym idzie ogrom ciekawej i długiej rozrywki.

Pięciolatki umieją już ze sobą współpracować albo są do tego dopiero wdrażane. Duży zestaw 100-elementowy klocków Korbo pozwoli przedszkolakom zbudować np. 14 hummerów. Wśród rówieśników wytwarza się zgodna zabawa. Wszyscy bowiem będą dążyć do celu, czyli wybudowania odpowiedniej własnej maszyny. Dzieci w tym wieku umieją już nie kłócić się o elementy z zestawu klocków.

Klocki dla dzieci - do czego prowadzi twórczość przedszkolaka?

Klocki dla dzieci, z których można budować przeróżne konstrukcje, wyzwalają u dzieci niestandardową twórczość. Kreatywność to umiejętność nie powielania utartych schematów. To pomysły, wyszukane z własnej wyobraźni. Dzieci uczące się kreatywnego myślenia i działania w przyszłości mogą stać się sławnymi wynalazcami.

Mogą także nawet w niedalekiej przyszłości bardzo ułatwiać sobie codzienne życie. Kreatywność bowiem będzie w nich wydobywać pomysły, dzięki którym przystosują swój kącik zabaw pod swoje potrzeby. Dzięki temu to nie dziecko będzie musiało dostosować się do swego pokoju, ale pokój do dziecka. Podobnie będzie w życiu dorosłym.

Prostym przykładem może być np. samodzielne zaplanowanie przez nastolatka układu rozmieszczenia mebli (łóżka, biurka, kącika do hobby). Jako “dorosły” samodzielnie zaaranżuje cały swój dom lub będzie projektantem w różnych dziedzinach. Jeśli wymyśli jakiś sprzęt ułatwiający innym ludziom życie, to już będzie można uznać go za wynalazcę.

Klocki konstrukcyjne Korbo Hummer Green 25 el.

Klocki Korbo - klocki od znanego producenta

Warto sięgać po rodzime zabawki wyprodukowane w Polsce. Korbo to klocki polskiego producenta. Wyprodukowane z myślą o dzieciach lubiących wyzwania. Wytworzone elementy wszystkich klocków Korbo mają długą trwałość. Są idealnie dopasowane do pozostałych elementów. Dzięki temu można je bez trudu łączyć.

Wszystkie koła zębate nałożone na walce dobrze się kręcą. Trybiki można zazębiać, przez co mogą powstawać duże maszyny. Twory te będą się poruszać mechanicznie, co da dzieciom olbrzymią frajdę, gdy będą je wprawiać w ruch i bawić się nimi bez końca.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel