Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Prezent dla 6 latka – o czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru?

2018-11-06
Prezent dla 6 latka – o czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru?

Spis treści

Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że dzieci rozwijają się poprzez zabawę, gdyż dzięki niej poprawiają swoje zdolności manualne. Nasze pociechy we wczesnym stadium życia są radosne i chętne do różnego rodzaju ciekawych zajęć. Z tego powodu jako rodzice powinniśmy zadbać o to, aby miały możliwość poznawania naszego świata z różnych stron. Warto jednak pamiętać, że szukanie zajęcia na siłę może sprawić, że nasza latorośl nie będzie potrafiła rozwinąć swojej samoświadomości. Czas na nudę powinien znaleźć się również w planie dnia naszego dziecka...

Co dają kreatywne zabawy dziecku?

Wielu rodziców decyduje się na rozwiązanie kwestii nauki, jakie umożliwiają zabawki edukacyjne. Warto pamiętać jednak, aby takie produkty kupować dzieciom w odpowiednim wieku. Na każdym opakowaniu znajduje się stosowna informacja o wieku dziecka, dla którego przeznaczone są zabawki. Dla tych, które mają od 4 do 6 lat, warto wybrać klocki plastikowe. Przypadnie to do gustu szczególnie chłopcom, którzy od najmłodszych lat uwielbiają tego typu zabawy. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na ich zdolność do tworzenia różnorodnych budowli, będących wstępem do swobodnej zabawy. Jak się okazuje, jest to bowiem umiejętność niezwykle przydatna w dorosłym życiu.

zabawki konstrukcyjne dla 6 latkaKlocki edukacyjne to świetny wybór dla dzieci, w okresie wczesnoszkolnym. Ich zadaniem jest rozwój zdolności manualnych, ale i logicznego myślenia, które niezbędne jest w dalszych etapach ścieżki edukacyjnej. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy, gdyż mogą się w nie całkowicie zaangażować. Klocki konstrukcyjne to także sposób na integrację pomiędzy dzieckiem a jego rówieśnikami. Muszą wtedy razem współpracować, tym samym doskonaląc sztukę komunikacji. Ma to istotny wpływ na zdobywanie zdolności interpersonalnych, które przydatne są dziecku na każdym etapie jego życia.

Zabawki jako prezent dla 6 letniego dziecka

Tego typu zabawki są świetnym narzędziem dla naszych pociech w celu ich rozwoju. Może być to świetny prezent na urodziny dla dziecka. Są one zawsze chętne do zabaw, szczególnie gdy pobudzają kreatywność oraz zdolność do tworzenia. Zabawki dla 6 latka powinny poszerzać posiadane przez niego umiejętności, a także poszerzać świadomość o otaczającym świecie. Nie zapominajmy, że dla nas mogą być wielką frajdą, kiedy to wspomnieniami powrócimy do dziecięcych lat, angażując się w proste zabawy, które scalą rodzinne więzy.

Prócz klocków konstrukcyjnych mamy także całą gamę klocków edukacyjnych czy magnetycznych, które również rozbudzą wyobraźnię naszego - już nie malucha.

Co oprócz klocków konstrukcyjnych?Asortyment klocków dla dzieci jest imponujący, albowiem oprócz zestawów konstrukcyjnych, w sprzedaży dostępne są także klocki magnetyczne. To prawdziwy hit, który spotyka się z dużą aprobatą wszystkich pociech. W czym tkwi ich fenomen? Mianowicie w sposobie łączenia, polegającym na tworzeniu oryginalnych konstrukcji poprzez zestawianie ze sobą magnetycznych elementów. W rezultacie, pozwalają na długie godziny kreatywnych zabaw, pobudzając przy tym wyobraźnię przestrzenną.
Niemniej interesującą propozycją w roli prezentu dla 6-latka będą klocki edukacyjne, łączące w sobie naukę z zabawą. Powodów, dla których warto je wybrać, jest wiele. Począwszy od niekwestionowanych korzyści dydaktycznych związanych z kształtowaniem umiejętności przydatnych w szkole, jak liczenie czy logiczne myślenie, aż po rozwijanie zdolności psychofizycznych i społecznych. Układanie klocków pobudza koncentrację, kreatywność, a przy tym stymuluje umysł do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. A wszystko to poprzez zabawę, która jak wiadomo, jest najlepszym sposobem do zdobywania nowych umiejętności.Klocki Ludus 3D Link 100 el.

Klocki Ludus 3D Link 100 el.

 
Klocki konstrukcyjne Morphun Dinozaury 110 el.

Klocki konstrukcyjne Morphun Dinozaury

 
Klocki konstrukcyjne Ludus Stick&Build 126 el.

Klocki konstrukcyjne Ludus Stick&Build
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel