Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Plastikowe klocki - nieograniczone możliwości budowy

2019-12-02
Plastikowe klocki - nieograniczone możliwości budowy

Spis treści

Klocki konstrukcyjne to zabawka, która jest bardzo lubiana przez starsze dzieci, na przykład w wieku przedszkolnym. Dzieci uwielbiają tworzyć coś od podstaw i odkrywać nowe możliwości zabawy. Klocki konstrukcyjne najczęściej są produkowane z drewna lub z plastiku. Oba rozwiązania mają bardzo sporo zalet, ale w tym artykule skoncentrujemy się na klockach plastikowych. Budowanie z plastikowych klocków pozwala zwiększyć sprawność rąk i palców, czyli usprawnić tak zwaną motorykę małą. Dzięki łączeniu ze sobą klocków dziecko ćwiczy mięśnie nadgarstków i paluszków. Budowanie z plastikowych klocków konstrukcyjnych daje maluchom bardzo wiele zabawy, a jednocześnie uczy je nowych rzeczy. Dzięki tworzeniu od podstaw na przykład pojazdów lub zwierzątek, dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie i rozwija strategiczne myślenie oraz kreatywność. To nie jedyne powody, dla których warto kupić klocki plastikowe dla malucha.

Jakie są jeszcze zalety plastikowych klocków konstrukcyjnych?

Wystarczy wejść na stronę internetową jakiegokolwiek sklepu z zabawkami, żeby zobaczy, że wybór jest ogromny. Producenci mają coraz więcej nowych pomysłów i od razu wcielają je w życie. Na pewno są skuteczni w tworzeniu zabawek, które przyciągają uwagę dzieci i są bardzo innowacyjne. Jednak czasami nawet dzieci mają już dość zaawansowanych technologicznie gadżetów i marzą o jakiejś prostej zabawce, która da im sporo radości. Dobrze jest od czasu do czasu postawić na prostotę i minimalizm. Kup dziecku po prostu dobrej jakości klocki plastikowe lub książkę. Takie zabawki nie tylko wpłyną pozytywnie na jego rozwój, ale również dadzą Ci szansę na to, żebyś jako rodzic poświęcił mu trochę czasu. Nic tak nie zacieśnia więzi z maluchem jak wspólne czytanie książek lub zabawa klockami. Dlaczego klocki są tak wartościową i ważną zabawką? Wynika to stąd, że bardzo zaawansowane, a czasami wręcz przekombinowane zabawki, ograniczają w dziecku zmysł twórczy i blokują w nich odkrywanie nowych rzeczy. Zgadzamy się z tym, że zabawa zwykłymi, plastikowymi klockami może wymagać od dziecka większego wysiłku, bo musi ono zastanowić się, jak od postaw zbudować samochodzik lub ulubiony domek. Jednak właśnie to sprawia, że dziecko uczy się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Nie zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze dla dzieci. Budowanie z plastikowych klocków konstrukcyjnych daje bardzo wiele możliwości. Im większy zestaw klocków, tym większe.

Czy plastikowe klocki są bezpieczne dla dzieci?

Tyle się ostatnio słyszy o ekologii i szkodliwości plastiku. Pewnie Ty również masz wątpliwości, czy plastikowe klocki to dobry wybór dla Twojej pociechy. Tak, jeżeli wybierzesz je z głową i zwrócisz uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim szukaj w sklepie klocków atestowanych, czyli takich, które posiadają atesty unijne i są zgodne z normami unijnymi. Najlepiej wybrać plastikowe klocki konstrukcyjne, które pochodzą od znanych i renomowanych firm, takich jak na przykład Morphun, Loowi, czy Marionex. Wtedy będziesz miał pewność, że plastikowe klocki będą nie tylko trwałe, higieniczne, ale również bezpieczne dla Twojego dziecka.

Morphun Advanced 500+100 el. - Klocki konstrukcyjne

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixel