Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klasyczne klocki drewniane - ekologia i nauka w jednym

2020-05-05
Klasyczne klocki drewniane - ekologia i nauka w jednym

Spis treści

Jakie zalety mają tradycyjne klocki drewniane?

Klocki to bardzo dobra propozycja zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Mogą się nimi bawić dzieci, które mają już roczek. Klocki z drewna to taka zabawka, dzięki której dziecko może wzmacniać sprawność swoich rączek i rozwijać tak zwaną małą motorykę. Jest ona przydatna przy wykonywaniu precyzyjnych, codziennych czynności, takich jak na przykład jedzenie łyżeczką, czy zawiązywanie butów.

Szeroki wybór klocków drewnianych

Aktualnie na rynku jest bardzo silna konkurencja. Producenci prześcigają się z coraz ciekawszych pomysłach na klocki drewniane. Dlatego bez problemu w sklepach internetowych możesz znaleźć między innymi drewniane klocki magnetyczne, klocki w kształcie sześcianów, klocki-układanki. To tylko przykłady, ponieważ jest ich o wiele, wiele więcej. To powoduje, że każde dziecko na pewno znajdzie taki zestaw klocków, który przyniesie mu radość.

Są ekologiczne

Klocki wyprodukowane z drewna, w przeciwieństwie do tych z plastiku są przyjazne dla środowiska naturalnego. W dodatku są bardzo wytrzymałe. Bez problemu z razie potrzeby można je podarować innym dzieciom, gdy Twój maluch już z nich wyrośnie albo po prostu całkowicie znudzi się danym zestawem klocków. Klocki z tego surowca bardzo dobrze współgrają z trendem ekologicznym. Taka zabawka jest nie tylko bezpieczna i nie szkodzi środowisku, ale również daje dzieciom wiele radości. 

Czy klocki są odpowiednią zabawką dla każdego malucha?

Niby czasy się zmieniają, ale rodzice nadal bardzo chętnie kupują dzieciom klocki. Mimo wielu innych zabawek na rynku, to właśnie klocki gwarantują dzieciom dobrą zabawę przez długie godziny. Może tworzyć z nich swój zabawkowy świat całkowicie od podstaw. Klocki wyglądają niepozornie przy innych bardzo zaawansowanych zabawkach, ale warto kupić maluchowi chociaż jeden zestaw klocków, ponieważ wpłynie on pozytywnie na rozwój Twojego malucha. Ze zwykłych, klasycznych klocków dziecko może zbudować sobie na przykład zamek, domek albo inną budowlę, którą widziało w ulubionej bajce. Dzieci lubią wymyślać różne historie. Z ich realizacji pomocne są właśnie tradycyjne klocki z drewna. Tego rodzaju klocki są bardzo ważne dla dziecka, ponieważ dzięki nim rozwija ono swoją wyobraźnię i kreatywność. Klocki w porównaniu do innych zabawek dają bardzo wiele możliwości zabawy. Sprawia to, że dziecko się nimi nie znudzi po paru dniach. Klocki są dobrym rozwiązaniem również z tego powodu, że rozwijają też zdolności manualne. Dziecko poprawia też dzięki takiej zabawie swoją cierpliwość, wytrwałość oraz zwiększa wiarę w siebie i we własne możliwości. Klocki drewniane pomagają też w rozwijaniu relacji społecznych, ponieważ dzieci bawią się często tą zabawką ze swoimi rówieśnikami.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel