Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jakie klocki wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

2018-08-21
Jakie klocki wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

Spis treści

Jakie prezenty dla 6 latkabędą najlepsze?

Klocki konstrukcyjne Gearphun koła zębate i łańcuszek
Jednym z kluczowych etapów życia dziecka jest wiek przedszkolny, który obejmuje dzieci z przedziału od 3 do 6 lat. W tym czasie następuje nie tylko rozwój fizyczny naszej pociechy, ale również rozwój emocjonalny i intelektualny. Sześciolatkowie stają się coraz bardziej świadomi otaczającego ich świata, potrafią już precyzować swoje myśli, rozróżniać przedmioty, czy przypisywać im konkretne cechy. Dzieci w tym wieku mogą również rozpocząć naukę w szkole podstawowej.
Z uwagi na szybki rozwój dziecka, wielu rodziców spotyka się z problemem, jakie prezenty dla 6 latka będą najodpowiedniejsze. Zależy nam przecież, aby upominek, którym obdarujemy naszą pociechę nie tylko sprawił jej radość, ale i posiadał wartość edukacyjną. Szukając właściwego prezentu dla  6 latka, warto wybrać zabawki kreatywne, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój i zapewnią mu wiele godzin dobrej zabawy. W tej roli doskonale sprawdzą się klocki, które uwielbiane są nie tylko przez najmłodszych, ale i przez dzieci w wieku szkolnym.

Klocki a walory edukacyjne

Jeżeli zastanawiamy się, jaki zestaw klocków będzie najlepszy dla 6 latka, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy wspomóc jego rozwój intelektualny. Dobrym rozwiązaniem może być zakup prezentu, który zachęci dziecko do nauki i jednocześnie ułatwi mu start w szkole. Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają zabawki edukacyjne dla 6 latka jest łączenie zabawy z elementami edukacyjnymi, dzięki czemu dziecko może w łatwy i przyjemny sposób zdobywać nową wiedzę i utrwalać to, czego zdążyło się dotychczas nauczyć. Wśród różnych modeli, przeznaczonych dla dzieci w tym wieku, warto zwrócić uwagę na klocki matematyczne, a także na klocki z literkami, które mogą okazać się nieocenioną pomocą w nauce pisania i czytania. Wiele zestawów edukacyjnych posiada kilka poziomów trudności, co sprawia, że dziecko może samodzielnie dostosować poziom do swoich aktualnych umiejętności i z czasem go zwiększać. Taka zabawka nie tylko szybko się nie znudzi, ale i rozwinie pamięć dziecka, koncentrację oraz logiczne myślenie.

O czym pamiętać przy wyborze prezentu?

Klocki są ponadczasowymi zabawkami, które nadają się dla dzieci w różnym wieku. Aby mogły realizować swoją funkcję, powinny być one właściwie dobrane do wieku naszej pociechy oraz jej potrzeb. Jeśli nie zwrócimy uwagi na to, jaki jest zalecany wiek dziecka, może okazać się, że wybrany model nie spełni oczekiwań 6 latka i będzie zbyt łatwy. Wybierając prezenty dla 6 latka warto kierować się potrzebami naszej pociechy, jak i preferencjami. Jeżeli dziecko uwielbia budować i tworzyć, postawmy na zestawy klocków konstrukcyjnych, które pozytywnie wpłyną na jego kreatywność. Wszystko to, co rozwija nasze dziecko oraz pozwala realizować jego pasje, doskonale sprawdzi się w formie prezentu bez względu na okazję. 
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

pixel