Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Ferie dziecka w domu nie muszą być nudne! Wystarczy mieć klocki!

2021-01-05
Ferie dziecka w domu nie muszą być nudne! Wystarczy mieć klocki!

Klocki to chyba najbardziej podstawowe rodzaje zabawek, ale nie oznacza to, że są nudne! Wręcz przeciwnie, są uniwersalne, a dziecko podczas budowania i układania własnych konstrukcji wiele się uczy. Oprócz doskonalenia zdolności motorycznych, zabawa klockami poprawia również umiejętności rozwiązywania problemów. Klocki dla dzieci to jedyne zabawki, która istnieją od wieków i na pewno są czymś, co Twoje dziecko powinno mieć w pudełku na zabawki podczas ferii spędzonych w domu. Sprawdź nasze propozycje!

Spis treści

O czym musimy pamiętać planując ferie w domu?

Co robić w czasie wakacji szkolnych? Jest to ważne pytanie, które rodzice zawsze co roku zadają sobie przed nadejściem ferii zimowych. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy możliwości zorganizowania wyjazdu dla dziecka są utrudnione, o ile nie powiedzieć niemożliwe. Ferie wyglądają więc zupełnie inaczej. Nasze dzieci będą spędzać więcej czasu w czterech ścianach i należy z tego tytułu zorganizować dla nich moc atrakcji, najlepiej w połączeniu z aspektami edukacyjnymi. Czy to w domu czy poza domem bawić się można świetnie, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania!

Ważne jest, aby ferie w domu nie były stratą czasu. Może to być bardzo dobry moment na to, aby ograniczyć rozrywkę przed telewizorem czy tabletem i zanurzyć się w świat pełen kreatywnych konstrukcji i przemyślanych budowli. Ferie zimowe to szansa na połączenie wielu różnych rodzajów aktywności, zarówno wymagających wytężonego myślenia, jak i relaksujących w taki sposób, aby zarówno dzieci, jak i rodzice czuli się komfortowo i zadowoleni z każdego dnia spędzonego wspólnie.

Ważne jest również, abyś nie popadł w drugą skrajność i nie zamienił ferii zimowych w wir aktywności bez przerwy, bez czasu na odpoczynek. Wiele osób postrzega ferie zimowe jako porę roku, w której praca polega na zabawie. W przypadku dzieci to błąd. Dzieci muszą być aktywne, ale czasami potrzebują też czasu, żeby się zatrzymać, znudzić, uwolnić umysł i popracować nad wyobraźnią.


Jakie klocki wybrać do zabawy podczas ferii?

Spędzanie ferii w domu daje rozmaite możliwości na wspólne spędzenie czasu. Może być ekscytujące, zabawne i korzystne dla całej rodziny. Wszystko zależy od Twojego wysiłku, wyobraźni i jeszcze raz od Twojego planowania. Oto kilka pomysłów na zabawę klockami edukacyjnymi przez kolejne dwa tygodnie czasu spędzonego wspólnie.

Wybierając klocki dla 7 i 8 latka warto zarówno sięgnąć po gotowe już zestawy, które umożliwią najlepsze doznania dla naszej pociechy, jak i można skorzystać z możliwości samodzielnego dobrania klocków do posiadanych już elementów

Incastro Fairground 3w1 150 el. - klocki konstrukcyjne to zestaw składający się z 150 kolorowych klocków, które umożliwiają zbudowanie własnego wesołego miasteczka! Do zestawu dołączona jest także kolorowa instrukcja, która umożliwi bezproblemowe wejście do świata parku rozrywki! Mnogość możliwych konstrukcji do wzniesienia to bardzo duży potencjał, który dziecko z radością wykorzysta podczas wolnych dni.

Morphun Advanced 500+100 el. - klocki konstrukcyjne to propozycja, której chyba nie trzeba przedstawiać. Klocki Morphun przeznaczona są dla dzieci w wieku 6+. Zestaw składa się z niewielkich elementów, z których można zrobić dosłownie wszystko co dziecko wymarzy! 500 niezwykle kolorowych i wysokojakościowych elementów zagwarantuje codzienną rozrywkę aż do zakończenia ferii zimowych!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel